Yılbaşında Ne Giymeli?

Yılbaşında Ne Giymeli?
25 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.754 kez okundu.

Yılbaşında Ne Giymeli?

Her kadın yılbaşı gecesi güzel, alımlı, şık gözükmek ister. Her kadının kendi tarzı, kendi üslubu vardır. Genel olarak insanların geyim tarzı onun karakterini yansıtır. Dediğim bu fikir her zaman için uygun değil. Karakterde çok zarif, hanım hanımım biri olabilirsiniz am bir gecelik çılgınlık yapmak da isteyebilirsiniz. Yılbaşı gecesinde karakterinize uygun olarak farklı tarzlar için farklı kıyafetler ve saç düzümü söyleyeceğim. Ilk önce karakter türlerini bilmemiz lazım.
Kadın karakterlerini böyle ayırabiliriz:
1.    Zarif kadınlar. Bu karaktere sahip kadınlar ruhen çok zarif, sevecen ve iyimser birilerdir.
Bu kadınlara yılbaşı için kıyafet olarak beyaz ve pembe renklerinin karışımı, eteği bol, bel kısmı dar, iki askısı da omuzlardan sanki düşecekmiş havası veren kıyafet öneririm. Ayakkabınızın yüksekliğini kıyafetinizin kısalığına göre uygunlaştırın. Eğer elbisenizin kısalığı dizden 2 karış yukarı olacaksa o zaman yüksek topuklu, eğer elbisenizin kısalığı dizden veya dizden bir karış yukarıysa o zaman orta topuklu ayakkabı giymeniz uygundur. Ayakkabınızın rengi elbiseniz beyazsa pembe, pembeyse beyaz olsa iyi olur. Farklılık yapmak isterseniz açık mavi ayakkabı giyebilirsiniz. Bu zaman çanta, takı ve ojelerinizin de mavi olmasına özen gösterin. Saç düzümüne gelirsek, saçınız kısaysa dalgalı yapıp, yüzünüzün hangi tarafında daha güzel kalıyorsa o tarafa tarayarak açık bırakın. Süs olarak kırmızı çiçeklerden ve yapraklardan oluşan çelenk takmanız çok güzel olur. Uzun saçlar için aşağıdan dağınık topuz yapın karşıdan ise yüzünüze bir kaç tutam saçı serbest bırakın. Makyajınız doğal makyaj olsun.yilbasi-kirmizisi
2.    Asi kadınlar. Bu karaktere sahip kadınlar herzaman asi, çılgın, çekici, şık gözükmek isterler.
Böyle kadınlara yılbaşı için elbise olarak kara veya kırmızı renk çok uygundur. Tercihiniz kara renkse elbise kısa, dar ve deriden olsa çok iyi olur. Iki askılı, göğüs dekoltesi yırtmac, etek hissesi ise dar olmalı. En önemlisi sırt dekoltesi. Kıyafetin sırt hissesi omurga sütununun başladığı yere kadar yok. Kalçayı örten hissenin tam ortasından aşağıya kadar süs olarak kızılı renkte fermuar olmalı. Bu çok çekici ve asice. Saçınızı dalgalı yaparak, yan taraflı boş örün, makyaj olarak ruj için koyu kırmızıyı tercih edin. Göz makyajınız koyu olmasın. Oje sürmezseniz iyi olur. Ayakkabı olarak tabii ki de kara çok yüksek topuklu ayakkabı uygundur. Eğer elbisenizin kırmızı olmasını istiyorsanız, ya tamamen dar ve kısa elbise, yada bel ve göğüs kısmı dar ve dekolteli, etek kısmıysa bol, uzun, bir ayak taraftan tam yırtmacı olan bir elbise seçmeniz doğru olur. Ayakkabı ve çantanız isterseniz kırmızı, isterseniz kara olabilir.
Makyaj olarak kesinlikle koyu kırmızı veya kırmızı renk ruj sürmeyin. Sade yumuşaltıcı veya parlatıcı sürün. Ama göz makyajınız için koyu kara renke üstünlük verin.
3.    Ama ben kendimi hem çılgın, hem iyimser, hem asi, hem sevecen, bazı zamanlarda çok zarif hissediyorum derseniz, o zaman, elbise ayakkabı ve çanta olarak koyu mavi ve pembe renklere üstünlük verin. Mesela, elbise olarak koyu mavi, dar mini bir elbise, üstünde süs olarak koyu pembe renkte kemer veya göğüs kısmında çiçekler olan bir elbise. Ayakkabı olarak yine koyu mavi yüksek topuk ayakkabı, yine üzerinde süs olarak pembe nakış veya herhangi bir şey olabilir. Çanta olarakda aynı şey. Makyajınızda ise açık pembe ruj, göz makyajınızı ise koyu mavi yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html