Yenidoğan Bebeğin Giyimi Nasıl Olmalıdır

Yenidoğan Bebeğin Giyimi Nasıl Olmalıdır
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 998 kez okundu.

Yenidoğan Bebeğin Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin giysilerinin günde üç defa değiştirilmesi gerekir. Yedekleri ile birlikte body, çorap, patik, tulum vs. gibi bulundurulması gerekir. İlk aylarda bebeğin gelişimi hızlıdır ve gereksiz kıyafet almaya gerek yoktur. Çünkü sonradan bebeğinize küçük gelecektir. Eskiden daha çok kullanılan zıbın ve bodylerin kullanımı geçmiştir ve daha çok zıbın yerine body tercih edilmiştir. Bacakları düğümlü tulumlar, bebeğinizin altını değiştirirken kolaylık sağladığı bilinir. Ayrıca bazı kıyafetler bebeğiniz için tasarlanmış ve kafadan giydirme işlemi kolaylaştırılmıştır.

Bebek-giyim
Yenidoğan Bebeklerin Kıyafetlerini Yıkarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm giysiler boyama süresince kimyasallara maruz kalır. Kıyafetlerin kurutulması için açık hava en uygun tercihtir. Nemli, soğuk, kirli hava gibi balkona uygun olmayan evlerde açık havada kurutma imkanı olmayabilir. Bu yüzden hayatımıza kurutma makinaları girmiştir. Isı derecesi düşük olan kurutma, tatlı bir koku ile birlikte zararsız bir tercih olacaktır. Kullanılan sabunlar alerjik olması nedeniyle bebek cildinde risk fazladır. Sabun, yumuşatıcı, çamaşır suyu ve cilt tahrişleri yapan sabunlardan uzak durmak gerekir.  Fakat bu detarjanlar lekeleri çıkaramayabilir ve ön yıkama gerekebilir diğer sabun seçeneği, spesifik olmayan kokusuz sabunlardır. Bebeğin cildi için kokusuz fakat en iyi tercihtir.

Trend-bebek-giyim
Yenidoğan Bebeklerin Kıyafetlerini Kaç Derecede Yıkamalıyız?

Kıyafetlere bakıldığında temiz gözükebilir. Fakat bu temizlendiğini göstermez. 45°C sıcaklık üstü yıkanan kıyafetler bile bakteri içerir. Isı derecesi arttığında kıyafetlerde, solma ve çekme görülür. 60°C sıcaklık bakterilerin giderilmesi için idealdir. 60°C üzeri sıcaklık, pamuklu kıyafetlerin dışında diğer kıyafetlere zarar verir. Hassas kıyafetlerde 30-40°C sıcaklık yeterlidir.

Yenidoğan Bebeğin Giyimi Nasıl Olmalıdır Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html