Yeni Trend Mobilya Dekorasyon Fikirleri

Yeni Trend Mobilya Dekorasyon Fikirleri
22 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 782 kez okundu.

Yeni Trend Mobilya Dekorasyon Fikirleri

Yeni-mobilya-dekorasyon-modelleri
Ev dekorasyonu denilince herkesin aklına ilk gelen evin salonudur. Yeni Trend Dekorasyon modelleri de bu yıl evimizin salonu baz alınarak oluşturulmuş. Salon dekorasyonu yapılacaksa asma tavandan zemin kaplamalarına, mobilya ve koltuklardan TV ünitesine, tül perde modellerinden halı modellerine kadar birçok detaya dikkat edilmelidir. Uzmanlara göre kesinlikle asma tavan ile zeminin renkleri uyumlu olmalıdır yoksa salonunuzu baştan değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca tabii ki tül perde ve halıların, mobilyalarla ya tamamlayıcı ya da aynı renklerde olması gerekir yoksa salonunuzu negatif bir enerji kapladığı gibi hiç hoş durmaz. Yeni yılın trendlerinde kesinlikle cırtlak renkler bulunmuyor. Ünlü markalar seçimlerini bu yıl daha çok kahvenin, beyazın ve siyahın tonlarını kullanarak tasarlamışlar. Uzmanlara göre eğer zor durumda kaldıysak evimizin salonunda en fazla 2 tane canlı renk kullanılmalı, fazlası zararlı…

Yeni yılın trendlerinden birisi de renkli led ışıkları. Salonumuz ne kadar sade olursa o kadar iyi Yeni Trend Dekorasyon modellerine uyum sağlamış olur çünkü kullanacağımız renkli led ışıkları sayesinde salonumuzu hem sade hem de zengin gösterebileceğiz. Ayrıca tamamen isteğe bağlı olarak mobilyalarımızı sırıtmayacak şekilde 3 boyutlu duvar kağıtları da kullanılabilir ancak bu trend fazla ilgi görmüyor. Evimizin dekorasyonunu yeni yıla hazırlarken dikkat etmemiz gereken bir diğer husus ise perdelerimiz. Perde renk seçimimiz kesinlikle mobilyalarımız veya duvar rengimiz ile uyumlu olması gerekiyor ki uzmanlara göre aksi halde bir perdeden dolayı evimiz sırıtacaktır. Yeni yıl trendleri arasında insana evimdeyim huzuru veren tasarımlardan listede başı çeken ise klasik çizgilerin kullanıldığı mobilyalar. Bayanlar arasında altın rengi işlemeler ve oymalı aksesuarlar bu trendi takip edenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Değişik renklerdeki laminat parkelerin de kullanıldığı salon ve oturma odalarında, zemine en uygun olarak açık renk ya da kırmızı ve kahverengi karışımı mobilyalar tercih ediliyor.

Yeni yılın trendleri tamamen insanı evinde huzurlu hissetmesi üzerine kurulu. Uzmanlara göre insan eğer evine ilk girdiğinde kendini güvenli ve huzurlu hissetmiyorsa kesinlikle iç dekorasyonunu baştan sona değiştirmeli. Dekorasyon da yeni trendler tamamen rahatlama üzerine kurulu… Göz yormayan mobilya, aksesuar ve renklerin kullanıldığı mekanlar, farklı bir atmosfer hissedeceğiniz şekilde kuruluyor. Özel markaların bu yıl tercih ettiği trendler rahatlığı simgeleyen mavi renklerin hakim olduğu bu yeni trendi uygulayanlar, genelde sade ve beyaz mobilyaları tercih ediyor. Bu harika dekorasyon akımında bir diğer renk alternatifleri ise sarı ile yeşil kullanımı. Pastel tonlarındaki sarı ile yeşil renkler birbirini tamamlayarak mekanlara huzur ve sıcaklık katıyor. Bu yıl banyo dekorasyonunda ise yine ”spa” tarzı ön planda. Yeni yılda özellikle köpük banyosu yerine spa mesajı yapabilen duşlar tercih ediliyor. Özellikle eve yorgun gelen beyler için bu seçenek çok iyi. Yeni Trend Dekorasyon modellerinde banyomuz için şeffaf ve özel duş kabinlerinin kullanıldığı banyolarda ise transparan aksesuarlar ve beyaz rengin hakimiyetini görüyoruz. Mekanlarda aydınlatmanın yeterli düzeyde olması gereken bu banyolar, pastel tonlardaki minik aksesuarlarla ve ya kırmızı, turuncu ve sarı yapma çiçeklerle renklendiriliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html