Yeni Moda Bayan Kısa Saç Modelleri

Yeni Moda Bayan Kısa Saç Modelleri
4 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.853 kez okundu.

Kadınların, iş hayatında aktif hale gelmesi ve bu doğrultuda, daha maskülen bir havaya bürünmelerini takiben, kısa saç kesimleri kadınlar arasında çok daha fazla, rağbet görmeye başlamıştır. Ayrıca, kısa saçın, kendine güvenli bir duruşu simgelediği inancı ve daha zarif bir hava verdiği düşüncesiyle, kısa saç modellerine yönelen kadınların sayısı da, azımsanmayacak ölçüdedir.

Kadın saç modası kapsamında, değişen ve yenilenen son trendlere göre şekillenen, kısa saç modelleri, farklı tarzlar arayanlara, birçok seçenek sunmaktadır. Eskiden, saçlarının boyunun kısalmasına bile tahammül edemeyen kadınların, bu radikal karaları karşısında, cesaretlerinin ne denli artış gösterdiği, gözlerden kaçmamaktadır.

Kısa saç modelleri resimli olarak, birçok yerde, karşımıza çıkmaktadır. Genelde, birçok kısa saç modelinin, ilk başta ünlüler tarafından denendiği ve bu doğrultuda, moda olduğu da bilinen bir gerçektir.

Yüz tipi, kısa saç modellerinin duruşunu etkileyen, en önemli faktör olmaktadır. Kısa saç kesimleri ile sağlanmak istenen ilgi çekici görüntü, ancak, farklı yüz tiplerine göre, uygun modellerin tercih edilmesiyle yakalanabilmektedir. Kadın kısa saç kesim modelleri resimli olarak incelenerek, yüz tipine en uygun modellerin, nasıl bir görüntü verdiği noktasında, fikir oluşturulabilmektedir.

Kısa saçlarda, daha çok görülmeye başlayan, kâkül modası ve sarı tonlarının hâkimiyeti, daha sonraki dönemlerde de, etkisini korumaya devam etmiştir. Öyle ki, daha sonraki dönemlerdeki saç kesimlerinde, 2011 modellerinden alınan ilhamın yansımalarını görmek, mümkündür.

 

Kısa saç modellerinde önü kısa arkası uzun modeller ve ense hizasında kalan küt kesimler, ön plana çıkmıştır.

Kadın kısa saç modellerinde diğer kombinasyon ve kesim şekillerine bakıldığında, kısmen de olsa, biraz daha farklılaştığı karşımıza çıkmaktadır. Omuz hizasına yakın bir yerde biten saçlarda, yapılan katlı kesimler ile saçlarda, şekillendiricilerin de yardımıyla, doğal bir görüntü oluşturulmaya çalışılmıştır. 2013 yılı, bu anlamda, kısa saç modasının en yoğun şekilde hissedildiği ve uygulandığı bir yıl olarak nitelendirilmiştir.

Kısa saç modelleri 2014 yılında, en çok ilgi gören dönemlerinden birini daha yaşamaya devam etmektedir. Bu yılın saç trendleri açısından, öne çıkan kısa saç modellerinde, hâkim olan kesimler, daha net ve kessin çizgileri içermektedir. 2014 yılı saç modası açısından, farklı tarzları barındıran bir yıl olarak devam etmekte ve farklı tarzlarda kısa saç kesimleri, cesaretli ve tarz sahibi bayanları beklemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html