Yeni İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Yeni İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri
7 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 16.079 kez okundu.

Bayanların çeyizlerinde vazgeçilmezleri havlulardır. Havlular öyle boş konulmazlar çeyizlerimize. En güzel iğne oyası havlu kenarı örnekleri bizim çeyizimizde olsun diye çalışır durur annelerimiz ve büyüklerimiz. Bazen bizlerden de bir şeyler yapmamızı isterler ama marifetli kızlar hariç pek çeyizde hevesli olanı görmedim doğrusu. Ama dediğim gibi marifetli genç kızlarımızda yok değildir yani. Hatta iğne oyası havlu kenarı yapılışını öğrenmek için kurslara giden kızlarımız olur. Büyükler hep eli iğne tutsun bir şeyler öğrensin ister kızları için. Tabi bu ev kızları için daha geçerli olur genelde. Genellikle okuyan kızlarımızın anneleri çalışır bu konularda. Ama mutlaka çeyizlerde olmazsa olmazlarıdır. Çok istekli olmayan kızlarımız bile çeyizlerine yapsınlar diye iğne oyası nasıl yapılır? Diyerek bilgi sahibidirler inanın. Sandık çeyizinin çok kullanıldığı Anadolu’muzda çeşit çeşit ağır örnekli havlu kenarı modelleri dikkatimizi hemen çeker. Özellikle çeyiz asma vardır ki bunu sadece Anadolu’da değil tüm Türkiye’mizde yaparız. Ayrı bir önemi vardır annelerimiz, anneannelerimiz, babaannelerimiz bazen teyze hala da girer işin içine, kızlarımız bütün marifetlerini sergiledikleri el emeği göz nuru ürünlerini sergilerler. Komşular meraklı meraklı, görmeye gelirler. Sanki eskimiş bir adet gibi görünüyor anlatırken fakat hala günümüzde emin olun bu şekilde işliyor çeyiz serme olayı.

Çiçek Motifli İğne Oyası Havlu Kenarı

Çeyizlerimizde iğne oyaları ayrı bir yer tutar. Neden derseniz en ağır örnekler bizde olsun diye. Hatta yapamadığımız ağır örnekleri iğne oyası örnekleri fiyatı ne olursa olsun çeyizimizde bulunsun diyerek satın alırız. Hem havlumuzun üzerinde bulunan çiçek desenlerine uygun olan oyalarımızı renklerine de, o kadar uygun olarak işleriz ki havlularımıza tamamlayan bir bütünlük elde ederiz. En güzel havlularımızı odalarımızın kapılarının üstlerine asarız. Çeyizlik olarak sergileriz fakat daha sonrada bu havlular; orada süs olarak kalır. Yeni evlenenlerde daha çok olur bu olay. Bazen havluda o kadar ağır örnek olur ki inanın havlunun sadece kenarı değil üstü de süslenir. O zaman yüzünüzü silecek yer bile bulamazsınız. O havluları kullanmaya hiç kimse cesaret etmez. Ya çeyiz sandığında olduğu gibi durur. Kızım olursa ona kalsın belki bir daha bu kadar güzelini yapamam hesabı. Bazen de dediğim gibi kapılarımızı süslemekte kullanırız. Yani yine gerçek görevi olarak kullanmak bir türlü nasip olmaz.

Birde havlular her yıl değişiyor diye en son renkleri takip etmek gerekir çeyizler için. Bazen beyaz ağırlıklı olmasına rağmen bazı yıllarda üzerinde çiçekli desenler olanlar veya kendinden deseni olanlar ağırlıktadır. Kalitesi de çok önemlidir. Nedense en güzel iğne oyaları adi bir havluya yapılmak istenmez tabi doğal olarak. Şimdi son zamanlarda mutfakta kullanılan küçük el havluları var onların kenarlarını iğne oyalarıyla süslemek çok moda.

Yeni İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

 

Aynı şekilde banyoda kullanılan küçük misafirlik havlular var onlarda süslü bir sepet içinde en az on tane konuluyor. Misafirler geldiğinde tek kullanımlık olarak onları kullansınlar diye. Gerçi kıyıp da kullananı görmedim şimdiye kadar. Öylece makinelerimizin üstünü süslüyor. Olsun ama o kadar hoş duruyor ki inanın çeyizde olmazsa olmaz. Renkli renkli çıtı pıtı örneklerle gerçekten çok hoş duruyor. Aynı şekilde iğne oyası havlu kenarı modellerini birde ayak havluları için uyguluyoruz. O da ayaklar altına serilse bile görüntü itibariyle biz bayanları cezp ediyor. Bomboş kenarı olmayan bir ayak havlusu biz bayanlarca özellikle çeyizlerde tercih edilmiyor. Hepimizin özenle hazırladığı çeyizlerimizde iğne oyası havlusu olmayan yoktur. Her şeyin en iyisini hak eden olmanız dileklerimle.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html