Üniversite Mezuniyet Balosunda Ne Giysem?

Üniversite Mezuniyet Balosunda Ne Giysem?
28 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.606 kez okundu.

Üniversite Mezuniyet Balosunda Ne Giysem?

Üniversite mezuniyet balosunda genç kızlar genelde birbirleriyle gizli bir şıklık yarışı yaparlar. Gecenin en güzel kızı sen olmak istiyorsan, önerilerimizi göz ardı etme!

Dekolteyi Abartmayın
Üniversite mezuniyetinde  fiziğinize güveniyorsanız dekolteyi abartmamak şartıyla kullanabilirsiniz. Ancak çok fazla ve derin bir dekolte, kadınsı  çizgilere sahiptir ve bir genç kızın dişiliği ön planda tutan kıyafetlere ihtiyacı yoktur.

Drape Elbiseler
Diz üzerinde ya da mini, drape elbiseler ile platform ayakkabılar mezuniyet töreni için ideal bir  seçim olacaktır. Fiziği düzgün genç kızlarımız dar kesim drape elbiseleri rahatlıkla kullanabilir.

Abiye  tulumlar
Eğer hem klas, hem şık hem de biraz farklı bir tarz düşünüyorsanız, abiye tulumlara bir göz atmanızda fayda var. Özelikle siyah ve ışıltılı bir abiye tulumu, stiletto ayakkabılarınızla tamamlayarak, zincir detaylı omuzdan uzun askılı abiye çantayla kombinleyip harika görünebilirsiniz.

Abiye elbiseler
Mezuniyet balosunda en iyi  seçim abiye bir elbisedir. Ancak burada dikkat etmeniz gereken elbiseyi beden stilinize uygun formda almaktır.

Eğer uzun boylu ve düzgün fizikli iseniz uzun balık etek bir abiye elbise sizi farklı ve oldukça hoş gösterecektir. Eğer orta ya da kısa boylu düzgün fizikli iseniz çok kısa ve çok uzun elbiselerden uzak durmalısınız. Bele oturan, fazla dekolte vermeyen çan etekli, balon etek ya da  trapez kesimli, straptez veya askılı elbiseler size yakışacaktır.

Eğer hafif topluysanız ve yağlarınız basen bölgenizde toplanıyorsa A  kesim elbiseleri denemeli ve elbisenizde üst kısmın detaylı etek bölümünün sade olmasına özen göstermelisiniz.  Eğer üst bölgeniz iri ise boyundan bağlı ve geniş kesim ya da drapeli elbiselerle kusurlarınızı gizleyebilirsiniz.

Etek Bluz
Mini  etek giymek isterseniz gece için koyu renk abiye seçmeye dikkat edin. Mini kalem abiye eteğiniz üzerine döklümlü, şık  bir ipek bluz ile tamamlayabilirsiniz. Mini etek  kombinlerinde ayakkabılarınız ile kombini hareketlendirmeye çalışın. Bunun içinde eteğinizin sade olmasına özen gösterin.

Eğer daha uzun bir etek tercih edecekseniz, ok kadınsı ve resmi bir çizgiden uzaklaşmak için kalem etekler yerine A tipi balon ya da çan etekleri tercih edin. Çan bir abiye eteğiniz üzerine atacağınız dar kesim bluz ile harika görünebilirsiniz. Kloş, çan tipi ya da balon etekler hareketli parçalar olduklarından abartılı ayakkabılardan ziyade daha sade modellerle tamamlamanızda fayda var.

Üniversite Mezuniyet Balosu Kıyafet Önerileri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html