Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu Ayakkabı Modelleri
4 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.720 kez okundu.

Genellikle kadınların en büyük zevklerinden biridir ayakkabı ve tabi ayakkabı dünyasının en vazgeçilmezi de topuklu ayakkabıdır. Etrafımdaki kadınlardan öğrendiğim kadarıyla hem modası hiç geçmeyen hem de en rahatıymış dolgu topuklu ayakkabı çünkü ayak tabanının alt kısmı boşta kalmadığı için hem de iki tümsek arasında kalmış gibi değil düz bir zeminde yürür gibi verdiği rahatlıkla dolgu topuklu ayakkabı modelleri en vaz geçilmez modellerdenmiş. Kadınların renk renk ve sezona uygun olarak ayakkabı modellerinde değişiklik yapmak istedikleri için topuklu ayakkabı modelleri her zaman ilgisini çekmiştir.

Kadının fiziksel olarak duruşunu, bakışını değiştirirken içten içe kattığı kadınsılık tavırları ve ruhsal hallerine de yansır.

Kadınların vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabı nerden gelmiştir birazda ona bakalım.

Tarih de topuklu ayakkabı ilk başlarda ki bu tarih milattan öncesine yansır kasapların yerlerdeki kandan korunması, atlı Moğolların ata binerken kolay binmeleri için kullanılmıştır. Şıklık ve gösteriş için ilk kullanımı 1533 yılında Floransalı ünlü bir ailenin kızının yine Floransalı bir dük ile düğünü sırasında tek sorun olarak gözüken boy farkının olduğunu anlayan ailenin Leonardo da Vinci ‘ ye danışması ile bulunduğu söylenir.

Bu kadar bahsettikten sonra sıra tabi ki birazda 2014 yılı topuklu ayakkabı modelleri ne göz gezdirmemiz size tercihlerinizde kolaylık sağlayacaktır.

    2014 topuklu ayakkabı modelleri;

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html