Tesettür Modasında Yapılan Hatalar

Tesettür Modasında Yapılan Hatalar
30 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 719 kez okundu.

Tesettür Modasında Yapılan Hatalar

 

Tesettür-Modası-Yapılan-Hatalar

Modayı takip etmek demek popüler olan her ürünü giyip çıkmak demek değildir. Kişilerin kılık kıyafetleri hakkında bireysel olarak değerlendirilmesi gerekirken konu tesettür modasına gelince konu bambaşka yerlere gidiyor. Tesettür modasında yapılan her yanlış tüm tesettürlü kadınlara yansıtılıyor. Bu nedenle tesettür giyimde hata yapmamak oldukça önemli. Tesettürlü kadınların da oldukça stil sahibi olabildiklerini göstermek için bahsedeceğimiz hatalardan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

DAR KIYAFETLER TERCİH ETMEYİN Daracık jean pantolonlar, vücudu saran elbiseler ve pardesüler tesettür giyimden çok uzak olması gereken hatalar. Bu sezon bol kesim pantolonlar ve etek pantolonlar modayken dapdar jeanler tercihiniz olmasın. Pardesü gibi kıyafetinizi tamamlayan bu kadar güzel bir parçaya sahipken, bele oturan ve vücut hatlarınızı belirginleştiren modellere de ihtiyacınız yok.

BONESİZ EŞARP HATASINA DÜŞMEYİN Son yıllarda çok fazla görmeye başladığımız bonesiz kullanılan eşarp ve şallar tesettür modasının en sık rastlanan hatalarından. Bone takmadan bağlanan eşarplar gün içinde çok kolay bozulur. Bu bozulmuş hal, özensiz bir görünüm sergilerken sürekli de kontrol etme gereksinimi yaratır.

DEV TOPUZLARDAN VAZGEÇİN Bonesiz eşarp kullanımının yanı sıra sık rastladığımız bir başka hata da dev topuzlar. Yıllardan beri yapılan bu hataya son verme zamanı geldi. Doğaldan uzak olan bu dev topuzlar hem estetik görünmüyor hem de yakışıksız benzetmelere konu oluyor.

CANLI RENKLERİN CAZİBESİNE KAPILMAYIN Tesettürün sadelik ve naifliğine tam tersi şekilde zıt olan canlı renklerin cazibesine kapılmamaya dikkat edin. Neon renkler, payet işlemeler ve parlak kumaşlar hem tesettür modasına hem de tesettür anlayışına oldukça ters.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html