Tarz Sahibi Orta Yaş ve Yaşlı Kadın Modası

Tarz Sahibi Orta Yaş ve Yaşlı Kadın Modası
7 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.296 kez okundu.

Tarz Sahibi Orta Yaş ve Yaşlı Kadın Modası

Bir bayanın kendini güzel hissedebilmesi için illa ki genç olması gerekmemektedir. Her ne kadar yıllar çoğu insanın vücuduna acımasız davransa da insanın hala kendini güzel hissedebilmek için yapabileceği şeyler vardır.

Orta yaşlı bayanların birçoğunda kilo problemi bulunmaktadır. Basen ve göbek çevresinde biriken yağlar, sarkmış kollar, kırışmış boyunlar bayanların kendilerini kötü hissetmelerine ve bu kusurları kapatmak için çareler aramalarına neden olmaktadır. Bol kıyafetler ve koyu renklerle bu sorunların üstesinden gelmeye çalışmaktadırlar.

Oysa her yaşa her bedene uygun kıyafetleri bulmak ve her yaşta şık olmak mümkündür. Orta yaşa gelindiğinde öncelikle yırtık kotlar, mini etekler gibi daha çok gençlerin tercih ettiği giyim tarzlarını bırakmak gerekmektedir. Bu tarz kıyafetler hem şık bir görüntü sergilememekte hem de göze batmaktadır.

Koyu renk ve bol kıyafetler de tercih edilmemelidir. Bol kıyafetler insanı daha kilolu göstermekte, koyu renkler ise cansız ve soluk bir izlenim bırakmaktadır.

Kişinin kendi saç ve ten rengine uygun renklerle kendine yakışan modelleri birleştirerek kendi stilini yaratması gerekmektedir. Mesela göbek çevresi kilolu olan bir bayanın kloş elbiseler ya da kloş etekler üzerine tunik bluz ya da gömlekler giyerek dikkati üst bölgeye çekmesi uygun olacaktır. Bu sayede göbek bölgesi dikkat çekmeyecek ve son derece şık görünecektir.

Yaşlı-kadın-trend-moda
Baseni kilolu olan birinin ise yine kloş etek üzerine kısa bluz ve uzun hırka giymesi yerinde olacaktır. Bluz dikkati yukarıya çekerken uzun hırka basen bölgesini kapatacaktır.

Sarkık kolları ile derdi olan bir bayan kısa kol yerine dirseğin hemen altında biten uzunlukta gömlek ya da bluzlar kullanarak kollarını gizleyebilir ve daha şık görünebilir.

Tüm bu stiller oluşturulurken renkler de son derece önemlidir. Koyu renkler yerine canlı renkler de kullanılabilir. Turkuaz, yeşil, turuncu ya da bordo gibi renkler orta yaşlı bayanların rahatlıkla kullanabileceği renklerdir. Kişinin ten ve saç rengine göre kendine uygun olan renkleri kendinin belirlemesi gerekecektir.

Stil oluşturulurken dikkat edilecek başka bir konu ise çanta ve ayakkabılardır. Ayakkabı da orta yaşlı bayanlar genelde düz ayakkabıları tercih etmektedirler. Sağlık açısından düz ayakkabılar yerine az yükseklikte platform tabanlı ayakkabıların daha iyi olduğu belirtilmektedir. Orta yaşlı bayanlar da bu ayakkabılar ile daha rahat edebilirler. Çantalar hususunda ise orta boy çantaların tercih edilmesi gerekmektedir. Çok büyük çantalar kilolu göstermeleri nedeni ile tercih edilmemelidir.

Tarz Sahibi Orta Yaş ve Yaşlı Kadın Modası Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html