Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler
11 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.021 kez okundu.

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Fön çekme, boyama derken saçlarımıza yaptığımız birçok uygulama erkeklere kıyasla daha yüksek oranda saç sorunu yaşamamıza sebep oluyor. Cansız saçlardan, saç uçlarındaki kırıklardan veya fazla saç dökülmesinden sıkıldıysanız, işte sağlıklı saçlar için birkaç uzman önerisi:1- İyi beslenme: Hem cilt bakımı için, hem saç bakımı için mutlaka gereklidir içten bakım. Saçların mükemmel bir görüntüye sahip olabilmesi, sağlıklı parlaması için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

Örneğin, fazla şeker ve kafein tüketmek, saçların uzamasını olumsuz etkileyen faktörler arasında yer alır. Bunun yanında A, C ve E vitaminleri, saç hücrelerinizi onarmak için, demir, saç tellerinizi güçlendirmek için, biotin ise saçlarınızın canlılığını arttırmak için son derece büyük öneme sahiptir.2- Doğru ürün kullanma: Sağlıklı saçlara sahip olmak için saçınız ile ilgili yapacağınız ürün seçimi oldukça önemlidir. Şampuanlardan kremlere kadar doğru seçimler yapmak hayat kurtarır. Örneğin, saçınıza uygun olmayan şampuanlarla saçlarınızı sık yıkamanız, saçınızın kurumasına, elektriklenmesine veya parlaklığını kaybetmesine neden olabilir.

Eğer saçlarınızı sık yıkamanız gerekiyorsa, buna duruma uygun bir şampuan kullanmanız gerekmektedir.3- Isıyı uzak tutun: Saçınızı mümkün olduğunca yüksek ısıdan uzak tutun. Örneğin saçınızı şekillendirmek için fön makinesiyle uzun saatler geçireceğinize, yatmadan önce saçlarınız yanlardan örmeyi deneyin. Saçınızı şekillendirmek için fön, maşa gibi malzemeler kullanmak zorundaysanız da, öncesinde saç uçlarınızın ısıdan zarar görmesini engelleyecek ürünler kullanmaya özen gösterin.4- Uçlarından kestirin: Bunu duymaktan hoşlanmayanlar olacaktır.

Ancak saçlarınızın sağlıklı görünmesi ve sağlıklı şekilde uzaması için, saç kırıklarınızın alınması gerektiğini düşünenlerin sayısı hiç de az değil! Saçların dipten uzadığını, bu sebeple uçları ile alakası olmayacağını savunuyorsanız bile, en azından kötü bir görüntüye sahip olmamak için bu öneriyi dikkate alın. Wax gibi ürünler ile saç kırıklarınıza kısa süreli çözümler bulsanız da, sağlıklı saçlara sahip olmak için saçınızın kötü görüntüsünden kurtulmalısınız.5- Mineraller:  Duşta bütün işlemlerinizi bitirdikten sonra, en son işlem olarak saçınızı maden suyu ile durulayın. Maden suyunun içerdiği mineraller, saçınızı yumuşatır ve parlamasını sağlar. Belirli aralıklarla maden suyunu deneyin. Saçınızı nemlendirmek istiyorsanız, bal kullanarak benzer bir bakım uygulayabilirsiniz.

2016 Sağlıklı Saç Model Resimleri.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html