Sağlıklı Beslenmenin 3 Altın Kuralı

Sağlıklı Beslenmenin 3 Altın Kuralı
20 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Sağlıklı Beslenmenin 3 Altın Kuralı

 

saglikli-beslenmenin-3-altin-kurali-nelerdir

Hayat kalitemiz için sağlık so derece önemlidir. Bu nedenle sağlıklı yaşamak için doğru ve düzenli beslenmeyi huy haline getirmek gerekir. Sağlıklı Beslenmenin 3 Altın Kuralından, Doğru yemek yeme alışkanlığı ve yemek yerken hangi besinleri ne kadar aldığımızı iyi analiz etmemiz gerekir. Bazı besinlervücut için tetikleyici olabilir. Bir yandan iştah ile yediğiniz besinler sizlerde istenmeyen rahatsızlığa yol açabilir. Bu tür olumsuzluklardan uzak kalmak için yapmanız gereken besin öğelerinizie ayar çekmektir. Günde 3 öğün yiyen bir kişi iseniz bunun miktarını ve yağ yapma oranını da hesaplamanız oldukça önemlidir.

saglikli-beslenmenin-3-altin-kurali-nedir

Sağlıklı beslenmenin 3 altın kuralı bulunmaktadır. Sizlerde bu 3 altın kuaralın neler olduğunu merak ediyorsanız o halde doğru beslenme ve zamanında uyuma ve spor yapmam alışkanlıklarınızı sürdürmeniz gerekir. O halde bu saydığımız 3 özelliği ele alaım ve ne yapmanız gerektiği hakkında kesin ve net bilgileri sizlere aktaralım.

 

saglikli-beslenmenin-3-altin-kurali

1- Sağlıklı Beslenmek: Sabah ,öğlen ve akşam ayrı ayrı yediğiniz bu üç ara öğüne dikkate edin. Sabahları nasıl besleniyorsunuz. Verilen miktar ayarında mı yoksa bu ayar fazlası ile kaçıyor mu? bunun için kendinize bir test yapmanız gerekir. Örneğin sabah kahvaltısında yumurtayı nasıl tüketiyorsunuz. Yumurtanın en sağlıklı olanı haşlanmış şeklidir. Yağda sürekli kavrularak yenilen yumurta yağ birikimini arttırır. Bu nedenle yumurtayı haşlanmış yemeniz gerekir. Peynir az yağlı tercih edilmeli ve zeytin en az 5 adet yenilmelidir. Çay içmek yerine ballı süt ve ya taze sıkılmış portakal suyu idealdir.Öğlen yemeklerinde ağır yemeklerden kaçının meyveyi daha fazla tüketin. Akşam öğünlerinde ise lif içerikli besleyici sebze yemeklerini tercih edin ve uyumadan önce süt içme alışkanlığı alışkanlık haline getiriniz.

saglikli-beslenmenin-3-altin-kurali-hakkinda

2- Düzenli Uyumak : Merkez sinir sisteminin daha sağlıklı çalışması için uyku düzeninin en iyi şekilde ayarlanması gerekir.Uyku yeterli bir şekilde alındığında kişi daha sağlıklı bir şekilde güne uyanır. Düzenli uyku ihtiyacı sayesinde diğer organların da daha işlevsel olmasına yardımcı olur. Düzenli uymak sağlıklı yaşamaktır.

3-Spor Yapmak : Her gün düzenli bir şekilde yapılan sporun faydası oldukça fazladır. Kişiye enerji depolar ve gün içinde daha aktif olmasını sağlar. Bunun için kas ve iskelet dokusunun sağlıklı bir şekilde çalışması için günlük spor ihtiyacını karşılamak gerekir. Sizlere sağlıklı yaşamanı 3 altın kuralı hakkında bilgileri sunduk. Sağlıklı yaşamak için size verilen tavsiyelere uyun ve düzenli bir şekilde beslenin spor yapın ve uyuyun. Sağlıklı günler dileği ile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html