Sağlığınıza Zarar Verecek Gıdalar

Sağlığınıza Zarar Verecek Gıdalar
15 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.482 kez okundu.

Sağlığınıza Zarar Verecek Gıdalar

Sağlığınıza zarar verecek birçok besin bulunmaktadır. Bu besinler vücut üzerinde kalıcı hasarlara sebep olarak geri dönülmez hastalıklara sebep olabilmektedir. Kanser bu gıdalar sebebi ile günden güne artmaktadır. Paket içerisindeki hazır gıdaların büyük bir kesimi vücut için zararlı kimyasal maddeler içermektedir.

Hangi gıdalar vücuda zarar verir?

  • Paket gofretler. Gofretler içerisindeki kimyasal maddeler sebebi ile vücuda kalıcı hasarlar verir. Ayrıca kalorili bir besin olduğu için vücuda zarar verir. Hazır gofretler içerisinde jelatin bulunduğu için bu yapışkan yapı da vücuda zarar verecektir.
  • Hazır konserve gıdalar. Konserve içerisinde bulunan bezelye içeren, havuç içeren, patates içeren ya da fasulye gibi sebzeleri içeren konserveler içerisine bu ürünlerin bozulmaması için koruyucu madde konulduğundan kanserojen madde içermektedir. Hazır konserve ürünler yerine doğal sebzeler haşlanarak daha sağlıklı bir öğün geçirmek gerekir.
  • Cipsler. Cipsler içerisinde vücuda zarar veren yağlar bulunmaktadır. Bu yağlar vücuda girdiğinde hiç bir şekilde erimemekte ve ömür boyu o bölgede yağ birikintisi olarak kalmaktadır. En zararlı yağları içeren bu cipsler üzerinde sürekli aynı yağlar, yanmış yağlar kullanıldığı için bir kere daha dikkat edilmesi gereken besin grubuna girer.
  • Meyve suları. Hazır meyve suları içerisinde çok yüksek miktarda şeker bulunduğu için yüksek miktar kalori içermektedir. Hem kilo almamak için hem de vücuda zarar vermemek için doğal tüketilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html