Saç Uzatmanın Yolları

Saç Uzatmanın Yolları
31 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.000 kez okundu.

Saç Uzatmanın Yolları

Etiketler:Saç Uzatmanın Yolları, Saç Uzatma Formülü, Saç Uzatmak, Saç Uzatmak İçin Ne Yapmalıyız, Kısa Zamanda Saç Uzatma

Saçlarını uzatmak için bayanlar ekstra çaba harcarlar.Saç Uzatmanın Yollarını sizlere açıklamaktayız. Saçlarının uzaması için türlü bitkiselleri başına sürer ve yine türlü krem, maskeleri saclarına sürer. Saç bakımı her kadın için önemlidir. Ve saçlarının doğru bir bakımı ile saç uzatmak da mümkündür. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için  öncelikle saçlarınıza devamlı ve iyi bir bakım uygulamalısınız. Saçlarınızı güzelleştirmek isterken, zarar verebilirsiniz. Bunu yapmayın. Dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar şunlardır:

1)      Saçlarınızı Sıcağa Maruz Bırakmayın: Düzleştirici, maşa ve fön bayanların vazgeçilmezleridir. Anlık güzel görüntüler için saçlarının geleceğini gasp ederler  farkında olmadan. Saçlarındaki güçsüzlüğü görürler ama bir türlü tam anlamıyla uzak duramazlar. Bunlardan uzak durmalısınız. Eğer ki kullanacaksanız sadece; gerçekten özel olan günlerde kullanmanızı tavsiye ederim.
2)      Eğer ki saçlarımıza fön yapacaksak; fönden önce mutlaka saçlarımızı ısıdan koruyan bir krem kullanmalıyız. Bu tip kremleri hem kozmetik mağazalarında hem de eczanelerde bulabilirsiniz. Kremi alırken ise saç tipinize uygun olup olmadığı konusunda dikkatlı olmalısınız.
3)      Saçınızı duştan sonra ve kremledikten sonra tarayın. Kuru saçı taramak saç sağlığına zarar vermektedir. Saç sağlığınızın zarar görmesi saçlarınızın uzamasına engel olacaktır.
4)      Saç şampuanınızı saç tipinize göre seçmelisiniz. Krem kullanmanızı tavsiye ederim ama saç kreminizi saç diplerinize uygulamayınız. Saç kreminizi saç uçlarına uygulamalısınız. Yanlış kullanacağınız şampuan ve kremler saç derinize zarar verebilirken, kepek oluşumunda da etkili olacaktır.
5)      Sigara saç uzamasını yavaşlandıran en mühim etkenlerdendir. Çünkü direk köklere ulaşır. Saç uzaması da kökten olacağından, köklerin alacağı zarar sonucunda saç uzumanız yavaşlayacaktır.
6)      Stres yine saç uzamasını engelleyen bir başka etkendir. Stres sonucunda kökler zarar görür ve sonucunda saçların uzaması yavaşlar.
7)      Saç derisine sıcak havlu uygulaması yapabilir, hafif masajlar yapabililirsiniz. Bu sayede kan dolaşımınız hızlanacak ve saçlarınız olduğundan daha hızlı uzayacak.
8)      Aldığınız besinlerde saç uzamasında oldukça etkili. Bu besinler arasında başlıcaları; zeytin, havuç, ceviz. Bu besinler hem saç tellerinizi güçlendirecek hem de saçlarınızı gürleştirecek.

Düzenli bir beslenme programı izlediğinizde, yeterince uykunuzu aldığınızda ve bol su içtiğinizde saçlarınız doğal olarak uzayacaktır. Ekstra kimyasallara gerek kalmayacaktır.

Saç Uzatmanın Yolları Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html