Saç Tipinize Göre Bakım kürleri

Saç Tipinize Göre Bakım kürleri
1 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.347 kez okundu.

Yağlı saçlar için kürler:

Yumurta kürü; bu kür için kullanmanız gereken malzemeler  konyak, gül suyu ve  yumurta. 4 adet yumurta bir kapta iyice çırpılır. Hazırlanan karışım saç diplerine hafif bir şekilde masaj yaparak uygulanır. 15-20 dakika bekletilir ve bol su ile yıkanır. Konyak ve gül suyundan hazırlanan karışım  son durulama suyu olarak kullanılır.

Elma sirkesi kürü: bu kür için kullanmanız gereken tek malzeme elma sirkesi. Saçlar yıkandıktan sonra suyuna 1 çay bardağı elma sirkesi eklenerek saç durulanır. Şüphesizki yağlı saçlar için en etkili bakım ürünlerlnden bir tanesi elma sirkesidir.

Limon kürü:bu kür için kullanmanız gereken malzemeler 1 kimonun rendelenmiş kabuğu, 1 tatlı kaşığı kıyılmış ıhlamur, yarım litre su 8 adet limonun suyu. Limon suyu hariç malzemeler yarım litre suyun içine eklenerek kaynatılır. Kaynama derecesine geldiğinde ocaktan alınır. 10 dakika demlendikten sonra süzülür, limon suyuda eklenerek bir kavanoza koyulup iyice çalkalanır. 2 gün bekletilir ve saçlar yıkandıktan sonra 1 litrelik durulama suyuna hazırlanan karışımdan 3 yemek kaşığı eklenir ve saçlar bu suyla durulanır.

Kuru saçlar için kürler:

Zeytin yağı kürü: bu kür için kullanmanız gereken tek malzeme zeytin yağı. Saçınıza 2 farklı şekilde uylayabileceğiniz zeytin yağı etkisini çok kısa bir süre içerisinde gösterir. 2-3 uygulamadan sonra saç tellerini ve saç derisini yumuşatır. Zeytin yağı kürünü sıcak olarak uygulamak isterseniz eğer ateşte 10-15 dakika ısıtmanız yeterli olacaktır. Saç derisine 10-15 dakika hafifçe masaj yaparak uygulanır. 40-50 dakika bekletildikten sonra saç ılık su ve şampuanla yıkanarak temizlenir. Soğuk uygulama da ise zeytin yağı kürünü saçta 1 saat bekletmeniz gerekir. Saç aynı şekilde yıkanarak temizlenir.

Yumurta  kürü: bu kür için kullanmanız gereken malzemeler saçınızın uzunluğuna göre 1-2 adet yumurta akı ve bir yemek kaşığı yağsız yoğurt. Yumurta akı bir kasede iyice çırpılır. Uzerine bir kaşık yoğurt eklenir ve tekrar karıştırılır. Hazırlanan yumurta kürü saç diplerinden uçlarına kadar sürülerek uygulanır. 25-30 dakika bekletilir ve soğuk suyla yıkanarak temizlenir. Sıcak su kullanmanız yumurtanın saçta pişmesine sebep olur ve saçınızdan çıkarmanız zorlaşır. Yumurta kürü kuru saçlarınızı canlandır, nemlendirir ve saç telleri üzerinde bir tabaka oluşturur. Saçınızın çevresel faktörlere, güneşe ve ısıya karşı direncini arttırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html