Saç Gürleştirme Maskesi

Saç Gürleştirme Maskesi
9 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.514 kez okundu.

saç gürleştirme maskesi

Her bayan saçlarının gür ve güzel olmasını ister. Özellikle ince telli bir saça sahip olan bayanın en büyük hayalidir gür saçlar. Saç telleri doğal yapısını zamanla kaybeder ve güçsüzleşir. Uygulanan ısıl işlemler,kullanılan kimyasallar,stres,dengesiz beslenme gibi sebeplerden saçlar dökülür ve yıpranır. Yıpranmış saç hacim kazanmaz. Oysa haftada 1 kere yapacağınız bu maske ile saçlarınız güçlenecek ve zamanla gür bir görüntüye ulaşacaktır.

Malzemeler;

1 adet yumurta

2 tatlı kaşığı süzme zeytinyağı

Uygulama şekli;

Öncelikle yumurtanın sarısını kullanıyoruz bu maskede. (Fakat yumurtanın akını kesinlikle atmayın,aşağıda onunla ilgili bir maske paylaşıcam.) Yumurtanın sarısı ile 2 tatlı kaşığı süzme zeytinyağını çırpıyoruz.Daha sonra güzelce taradığımız saç diplerimize maskemizi sürüyoruz.Daha sonra saçlarımızı sarıp 1-2 saat kadar bekliyoruz. Durulamaya geçiyoruz. Kesinlikle önce bol suyla durulayın ve daha sonra sadece şampuan kullanın ve yine bol suyla durulayın.Saç kremi kullanmayın.Saçınız zaten zeytinyağı ile ihtiyacı olan yağı doğal olarak almıştır.

Şimdi gelelim atmadığımız akı değerlendirmeye; 1 çay kaşığı toz şeker ile akı iyice çırpın ve köpürdükten sonra yüzünüze oval hareketlerle sürün.Maske kuruyacaktır kesinlikle bu maske kuruğunda mimik hareketleri yapmayın.Tamamen kuruduktan 5 dakika sonra ılık su ile yıkayın.Son olarak da soğuk su ile durulayın ve havlu peçete ile yüzünüzü silin.Cildinizde olan kırışıklıklara siyah noktalara çok iyi gelecektir.

 
saç gürleştirmek için maske

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html