Saç Dökülmesinin En Doğal Çözümü: BITTIM SABUNU

Saç Dökülmesinin En Doğal Çözümü: BITTIM SABUNU
10 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.365 kez okundu.

      Bıttım sabunu, saç ve cilt sağlığı açısından faydaları saymakla bitmeyen doğal bir mucizedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetişen yabani fıstığın olmamış hali çitlembik (bıttım) yapraklarının yağından üretilen bıttım sabununun üretiminde hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Saç dökülmesinin kesin çözümü olan bıttım sabunu, saç köklerini besliyor, güçlendiriyor, kepeklenmeyi önlüyor. Saç diplerinde bakteri oluşumunu engellerken, saçlara doğal bir parlaklık vererek, canlı bir görünüm kazandırıyor. Beyazlaşmış saçları güçlendirerek,  zamanla eski rengine tekrar kavuşmasını sağlıyor. Saç diplerindeki yara ve kaşıntıları, tahrişleri gideriyor. Saç dökülmesi sorununu tamamen ortadan kaldıran bıttım sabununu, içeriğini bilmediğimiz kimyasal şampuanlarla değiştirmek, hem sağlık açısından, hem de ekonomik anlamda oldukça verimli bir alışveriş olacaktır.

bitimBıttım sabunu bol bol köpürtüldükten sonra saç diplerine masaj yaparak uygulandığında, saç kökleri bıttım yağıyla beslenir, saç dökülmesi tamamen durur ve saçlar geri kazanılır. 7-8 ay düzenli kullanıldığında, beyazlaşmış saçların güçlenerek eski rengine kavuştuğu görülür. Sabun kullanımının saçı kuruttuğu düşünülse de, aksine bıttım sabunu saçı nemlendirir ve kolay şekil almasını sağlar.

Bıttım sabununun faydaları saç ile sınırlı değildir. Bakteri öldürücü özelliğinden dolayı, egzama,mantar, gibi cilt hastalıkları üzerinde, ergenlik sivilcelerinde, cilt tahrişleri ve kaşıntılarda oldukça etkilidir. Gözenekleri açar ve cildi temizler. Varisler üzerinde rahatlatıcı etki gösterir.

Asıl vatanı Mardin Botan bölgesi olan bıttım sabunu, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerden oldukça rağbet görüyor. İngiltere prensi Charles’ın da 2004’te Mardin’i ziyareti sırasında keşfettiği bıttım sabununu özel siparişle düzenli olarak saraya getirttiği biliniyor.
Kilosu 7- 10 TL arasında değişen bıttım sabununu aktarlardan temin etmek mümkün. Ancak gördüğü rağbetten ötürü taklitleri de üretildiğinden, doğal ve el yapımı olanını bulmak önemli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html