Saç Bandı ile Yapılan Saç Şekli Modelleri

Saç Bandı ile Yapılan Saç Şekli Modelleri
21 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 772 kez okundu.

Saç Bandı ile Yapılan Saç Şekli Modelleri

Saç-bandı-ile-yapıla-saç-modelleri
Özellikle düz saçları olanların uygulayabileceği hayatınızı kolaylaştıran modeller… Dalgalı saçlar elde etmek için maşa kullanarak saçlarınıza zarar vermek yerine saç bandı kullanarak daha şık modeller elde edebilirsiniz. Saç bandı kullanarak saçlarınızı yapmamız için zaman olarak tercih edebileceğimiz günler sıcak yaz günleri veya rüzgarlı günler olabilir. Ünlü modacıların dahi defilelerde kullandığı kolay ve şık bir saç şeklidir.

Bu kolay saç modelini işte, okulda veya arkadaşlarınız ile dışarı çıkacağınız zamanlarda kullanabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda saçlarımıza şekil versek de tutması gerçekten bazen çok zor alabiliyor. Saçlarımız için kolay hem rahat hem de çok spor bir saç şeklidir. Bu saç modeli için ihtiyacımız olan tek şey bir saç bandıdır. Saç bandı günlük hayatımızda kullanabileceğimiz bayanlara kurtarıcı bir özellik sağlayan aksesuardır.

Saç bantlarıyla yapılabilecek modellerin yapılışlarına göz atalım…

 • İlk olarak yıkayıp kurutulan saçımızı gevşek bir biçimde toplayarak saç bandıyla arkadan bağlayıp çok şık bir saç şekli edebilirsiniz.
 • Saç bandıyla şık bir topuz yapabilmek de çok basit bir saç şeklidir. Öncelikle tokayla saçımızı basit bir topuz yapıp kıyafetlerimizi uyuşan bir saç bandını kafamıza geçirirsek rahat ve şık bir saç modeli elde etmiş olursunuz.
 • Yine şık bir model olan sıkı bir at kuyruğu yapıp saçımıza kıyafetimize uygun bir saç bandını takabilirsiniz. Saç bandını çok sade ve şık bir örgü modeli ile de bağdaştırabilirsiniz.

Saç bandıyla saç yapmanın kusursuz bir görüntü oluşturma yolunda bir bayana katkıları:

 • Erkekler doğal kadınlardan hoşlanırlar. Siz de bu kolay saç modeliyle havalı ve çekici görünebilirsiniz.
 • Yoğun bir yaşam tarzına sahip hanımların da hayatlarını kurtaran bir saç şeklidir.
 • Her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir saç modelidir.
 • Uyumlu olmak isteyen hanımlar için de birebir saç şeklidir.
 • Günlük hayatta zamandan kazandıran bir saç modelidir.
 • Farklı yöntemler (maşa, düzleştirici vs.) kullanarak saçları yıpratmak yerine bu modeli denemek saçlarımız açısından çok daha sağlıklı bir saç modelidir.

Özellikle geçen sene tüm dünyayı saran bu saç bandı trendi bu sene de son hızla devam edecek gibi görünüyor. Bu trendin Türkiye’de başlatanlardan örnek almamız gereken isim hiç kuşkusuz Tuba Büyüküstün’ dür. Saç bandı akımını dünyada başlatan isim ise Katy Perry’ dir.

Saç Bandıyla İlgili Tavsiyeler:

 • Saç modelinize göre taktığınız saç bandı çok önemlidir. Örneğin saçınıza yaptığınız bir ense topuzu için taktığınız saç bandının çok ince olması yerine biraz daha gösterişli olması gerekmektedir.
 • Büyük fiyonklarla süslenmiş saç bandı daha sade saç modellerinin üzerinde tercih edilebilir. Taşlı bir saç bandını da daha şık mekanlarda tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html