Retro Tarzı Tasarımlar

Retro Tarzı Tasarımlar
25 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 830 kez okundu.

Retro Tarzı Tasarımlar

Son dönemlerde Retro ev tasarımları son derece popüler oldular. Oturduğumuz mekânları canlı bir havaya sokan Retro tarzı tasarımlarevlerimizin her tarafına uygulayamayacağımız tasarımlardır. Bu yüzden belli başlı yerlere ya da odanın belirli bir kısmına Retro tarzı tasarımlarımızı uygulamamız gerekir. Bu yazımızda Retro tarzı ev dekorasyonu konusunun püf noktalarını ve nasıl olması gerektiği hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Retro-dekorasyon
Retro’ nun Anlamı

Retro genel olarak geçmiş yıllara dönük anlamına gelmektedir. Retro tarzı tasarım denilince ise geçmişte uygulanan dekorasyon tarzının günümüzde tekrar gündeme gelmesi olarak tarif edebiliriz. Retro Tarzı dekorasyonların özellikleri konusuna gelir isek bu konuda da şunları söyleyebiliriz.

Retro-dekorasyon-model
Retro Tarzı Dekorasyon Özellikleri

Retro tarzı dekorasyonlar içinde kullanılan mobilyalar kübik tarzda keskin ve sert mizaçlıdır. Duvarlarda eskinin modasına uygun olarak duvar kâğıtları kullanılır. Kumaş tasarımlarında ise ekose çizgiler ve şal desenleri revaçtadır. Renk tercihleri olarak canlı renkler seçilir. Bu tarz renklere örnek olarak pembe, turkuaz, safran sarısı, indigo mavisi ve mor rengi verebilir. Söz konusu bu renkler ahşap tonları ile kombinlenmektedir. Retro tarzı tasarımlarda kabarık tüylü halılar kullanılır. Retro tarzın geçmişe ait, geçmişte kullanılan aksesuarlardan esinlendiğini söylemiştik. Buna paralel olarak Retro olarak tasarlanmış evlerde eskiye ait telefonlar, siyah beyaz resimler, ayaklı lambalar vb. nostaljik ürünler kullanılır. Ayrıca o dönemin tasarımına uygun olarak formika, fiberglas ve krom malzeme ve aksesuarlar mobilya tasarımlarında sıkça kullanılmaktadır.

Retro Tarzı Tasarımlar Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html