Puf Yapımı

Puf Yapımı
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.756 kez okundu.

Dikiş yapmaya başlanacak en güzel parça puftur. Kolay ve zahmetsiz. Bugün şık bir çeşidini yapalım. Bunun için bize değişik renklerde bir sürü kumaş, makas, iğne-iplik, dikiş makinesi, kalın bir halka, büyük bir düğme ve elyaf gerekiyor.

İstediğiniz farklı renklerden kumaşlardan ikişer tane üçgen şekli çıkarın. Unutmayın, hem arka tarafı hem ön tarafında lazım olacağından ikişer tane kesmeliyiz. Ayrıca bu üçgen şekillerin tabanının tam olarak sivri olmamasına dikkat edin. Resimde görüldüğü gibi, üçgenin tabanlarının sivri olması gereken yerlerinde küçük düzlükler var.

Puf Yapımı

İstediğiniz renk sırasına göre birbirine dikin. Daha düzgün bir dikim için toplu iğnelerle sabitleyerek iç tarafından dikin.

Puf Yapımı

Puf Yapımı

Puf Yapımı

İyice düzleştirmek için, diktiğiniz parçaları ütüleyin.

Puf Yapımı

Puf Yapımı

Üçgenin tabanlarında istediğimiz düzlüğün yararını burada görüyoruz. Kumaşı ütüleyip katladığımızda genişçe bir kaseye benzeyecek. Böylece pufun bir tarafını yapmış olacağız. Şimdiye kadar yaptığınız şeylerin aynısını pufun diğer tarafı için de uygulayın.

Puf Yapımı

Puf Yapımı

Aynı renk sırasına göre sıralamaya ve simetrik olmasına dikkat edin.

Puf Yapımı

Şimdi de ikisini birbirine dikmenin vakti geldi. Yine toplu iğnelerle sabitleyerek dikkatlice dikin. Buranın daha fazla özen istemesinin nedeni tabanında yaptığımız düzlüklerin sorun çıkarma ihtimali. Yanlış dikilmeye daha müsait. Elyafı içine doldurmak için küçük bir aralık bırakın.

Puf Yapımı

İki kumaşı birbirine dikilmişken ütüleyin.

Puf Yapımı

Elyafı içine doldurup açtığınız aralığı iğne iplikle dikin.

Puf Yapımı

Şimdi sıra ortadaki düğmeye geldi. Düğmeyi hemen dikiş bittikten sonra dikmek yeterince sağlam olmaz. Bu yüzden önce sağlam bir halkayla ortasını dikebilirsiniz.

Puf Yapımı

Puf Yapımı

Ardından da düğmeyi dikin.

Puf Yapımı

Puf Yapimi

Artık pufunuzu kullanabilirsiniz.

Puf Yapımı

Puf Yapımı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html