Paça Kıvırma Trendini Nasıl Uygulamalı

Paça Kıvırma Trendini Nasıl Uygulamalı
28 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 939 kez okundu.

Paça Kıvırma Trendini Nasıl Uygulamalı

Son birkaç sezondur moda dünyasını etkisi altına alan paça kıvırma trendi özellikle boyfrend jean pantolon modelleriyle birlikte sokak modası ve ünlü stile sıçramayı başardı. İlkbahar ve yaz aylarında tercih edilen ve hemen her pantolon modelinde uygulanan bu trend hem cool hem de çekici bir tarz kazandırıyor.

Aslında çok basit bir işlem olarak görülen paça kıvırma belli püf noktalarıyla birlikte kullanıldığında daha modern ve daha şık bir görünüme kavuşturuyor. Bu trendin moda dünyasında yankı yapmasının ardından birçok modacı kendine has paça kıvırma yöntemleri geliştirerek bu seçenekleri çoğalttılar. Pantolonların modeline ve kesimine göre değişen kıvırma tekniği ile birlikte farklı stiller de yakalamak mümkün. Hemen her pantolon modelinde uygulanan bu trendin uygulanmadığı ve hatta uygulanmaması gerektiği tek pantolon modeli ise ispanyol paça pantolonlar.

Desenli-trend-paça-kıvırma
Paça kıvırma trendinde ön plana çıkan ve kesinlikle özen isteyen kısım ayak bilekleri ve seçeceğiniz ayakkabının modelidir. Kıvrılan paçadan daha çok dikkat çeken bu unsurlara dikkat etmezseniz modern bir hava yakalamaktan çok rüküş bir stile sahip olabilirsiniz. Gelelim hangi pantolonun paçasının hangi şekilde kıvrılması gerektiğine..

Skinny pantolonların çekici ve cool havasına daha farklı bir tarz kazandırmak için paça kıvırma trendini uygulayabilirsiniz. Ancak bu pantolon modelinde dikkat etmeniz gereken nokta, çok fazla katlama yapmamaktır. Skinny pantolonları iki kat kıvırmak yeterlidir. Kendiliğinden oldukça dar olan bu pantolonlar ince bir paça kıvrımıyla çok daha hoş görünür. Böylece ayakkabılarınız daha dikkat çeker ve bilekleriniz daha zarif görünür.

Düz kesim ya da boru paça pantolonları kumaşı farketmeksizin kalın şekilde katlamanız yerinde bir tercih olacaktır. Bu pantolon modellerinde kalın görünümlü kıvrık paçalar oldukça cool bir görünüm kazandırır. Elbette paçaları kıvırırken her iki paçanın da aynı şekilde ve aynı hizada kıvrıldığından emin olmanız son derece önemli. Simetriyi yakalamadığınız takdirde kötü bir görünüme yol açabilirsiniz.

Boyfrend jean yani bedeninizden daha bol pantolonlar salaş bir model olduğundan keskin ve düz kıvrılmış paçalar iyi bir görünüm yaratmayacaktır. Bunun yerine gelişigüzel ve özensiz bir şekilde kıvırmalı ve öylece bırakmalısınız.

Kot-pantolon-paça-kıvırma
Eğer paçalarınızın kıvrıldığını belli etmeden bilekte biten bir pantolon modeline sahip olmak istiyorsanız likralı pantolonlarınızı içe doğru kıvırabilirsiniz. Böylece yine bileklerinize ve ayakkabılarınıza vurgu yapabilirsiniz.

Kolay ve hızlı bir katlama tekniği ile pantolonlarınızı daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, ilk olarak paçayı kalın bir şekilde kıvırmak ve hemen arkasından kalın katın yarısını bir kere daha kıvırarak üzerine bırakmak. Bu yöntemle çok daha ustaca kıvrılmış paçalar elde edebilirsiniz. Bu yöntemi ince bileğe sahip olanların uygulaması çok daha yeterli olacaktır. Eğer bilekleriniz kalınsa bu yöntem bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterebilir.

Paça kıvırma trendini uyguladıktan sonra zarif görünümünüzü pekiştirmek için bilekten bağlamalı, geniş bantlı, renkli ve desenli göz alıcı ayakkabıları tercih edebilir ve de bileğinizi daha çekici hale getirmek için aksesuar olarak halhal kullanabilirsiniz. Gardırobunuzdaki tüm pantolonlarınıza farklı hava katacak bu harika trend ile yaz aylarında cool kombinler yaratmak için vakit kaybetmeyin.

Paça Kıvırma Trendini Nasıl Uygulamalı Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html