Örgüler İle Saç Dalgası Yapma

Örgüler İle Saç Dalgası Yapma
12 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.201 kez okundu.

Saç maşaları veya saç fırçaları kullanarak saçları kıvırcık hale getirme yöntemlerinin, istenilen anda mükemmel çözümler sunduğun bilinir. Saçı ısı ile şekillendirme seçeneği daha hızlı bir sonuç elde etmek için son derece mantıklı görünüyor olsa da saçlara olan zararları da küçümsenecek gibi değildir. Bunu yanında ısı kullanmadan da kıvırcık veya dalgalı saçlar elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?Evde veya kuaförde uygulandığı gibi ısıtarak bukleler oluşturmak hızlı ancak risklidir. Kıvırcık saç elde etmek için saçlarınızı sık sık yüksek derecelerde ısıya maruz bırakmak, saçlarınızı kurutur, matlaştırır ve saç kırılmalarına neden olur. Bu tür işlemleri saçınıza fazla uygulamanız halinde zaman geçtikçe saçlarınızın yıprandığını görürsünüz.

Bazı zorunluluklar nedeniyle saçlarınıza çok sık ısı uygulatıyorsanız, bu uygulamalara mümkün olduğunca vermelisiniz. İşte bu gibi zamanlarda saçlarınızı şekillendirmek için kullanabileceğiniz, yüksek dereceli ısıya gerek olmadan kıvırcık saç oluşturma yöntemlerini sizin için detaylı şekilde anlatmaya çalıştık.Bu uygulamaları çorabınızla, herhangi bir pipetle veya saç bantlarınızla uygulayıp istediğiniz şekilde kıvırcık veya dalgalı saçlar elde edebilirsiniz.Özellikle uğraşmak istemediğiniz ama saçınızın hafif dalgalı görüntüsünden de vazgeçemediğiniz günler için uygulayabileceğiniz bir yöntem örgüler kullanarak saç dalgası yapmak. Bu yöntemi kullanarak kıvırcık saçlardan ziyade oldukça doğal bir görüntüye sahip dalgalı bir saç yapısı elde edersiniz.

Birçok şekilde saçlarınızı örerek bu saç dalgalarını elde edebilirsiniz. Bu yöntemlerden en çok bilineni saçlarınızı birkaç bölüme ayırıp, her bir parçayı ayrı şekilde örmektir. Bu yöntemde ne kadar ince örgüler oluşturursanız o kadar küçük ve kabarık saç dalgaları elde edersiniz. Saçlarınızı daha kalın parçalar haline getirerek örmeniz önerilenler arasındadır. Diğer bir yöntem de saçlarınızı ikiye ayırıp örgüyü Fransız örgü şekline benzeterek örmektir.Bu şekilde ısıya ihtiyaç duymadan saç kıvrımları elde etme yöntemleri için geçerli olan temel bir kural vardır. Bahsedilen bu yöntemleri, akşam saçınızı yıkadıktan sonra, hafif nemli haldeyken uygulamanız ve gece de bu şekilde yatmanız gerekir.Son olarak, örgüleri aşırı sıkı yapmamanız gerekir. Çünkü aşırı sıkı örgü hem baş ağrısına sebep olur, hem de saçı yıpratır.

2016 Örgülü ve Dalgalı Saç Modeli Resimleri.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html