Örgü Panço Modelleri

Örgü Panço Modelleri
2 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.178 kez okundu.

Serin havalarda içine bir badi giyerek rahatlıkla kullanılabilecek ve şık bir görünüme sahip olan pançolara onca harcama yapmanıza artık gerek yok. Sizler için kolaylıkla örebileceğiniz iki model hazırladık.

Mor panço yapımı;

Arka parça: 155 ilmek atılarak örgüye başlanır, 10 sıra 1 düz 1 ters pirinç örgü örülür. Düz örgü olarak 2 sıra örüldükten sonra yanlardan 1er ilmek içeriden ve ortadaki 1 ilmeğin2 tarafından 1er ilmek kesilerek 2 sıra örülür ve her 4 sırada 1 toplam 26 kez 1er ilmek kesildikten sonra şişte 51 ilmek kalır. Ortada her 4 sırada 1 yapılan kesimlere devam edilirken yan kısımlardan art arda 2 kez 1er ilmek içli kesim yapılır. Sonra kenarlardan 1 kez 2, 2 kez 3, 1 kez 4 ilmek kesilir. Son kesimiz altındaki kesim yapılırken arka yaka ortasından 19 ilmek kesilir ve arka parçanın yapımı tamamlanır.

Ön parça: arka parçadaki gibi 155 ilmek atılarak örgüye başlanır. Aynı sıralı işlemle örgüye devam edilir. 18 defa 1er ilmek kesilerek 83 ilmek kaldığında ortadan 1 ilmek kesilip örgü 2 ayrı parçaya ayrılır. Yanlardan içli kesimler yapılarak devam edilir. 2 parçadada 34 ilmek kaldığında ön yaka kenarlarından 1 kez 5, 1 kez 4, 1 kez 3, 2 kez 2, 3 kez 1 ilmek kesilirken yanlardanda içli kesim olarak art arda 3 kez 1 ilmek kesilir. Kenarlardan 1 kez 2, 2 kez 3, 1 kez 4 ilmek kesilip ön parça bitirilir.

Mor pançonun dikimi: ön parça arka parçanın üzerine koyularak örgüde kullanılan ip ile dikilir. Etek kısmına tığ yardımı ile saçaklar takılır. Ön yakanın ucuna ip bükülerek takılır.

Püsküllü panço yapımı;

Makarna yünü ile yaka kısmından 32 ilmek atılarak örgüye başlanır. 7 sıra lastik örgü örülür. Daha sonra 2 ilmek horaşo, 4 ilmek düz, 2 ilmek horaşo, 7 ilmek düz, 1 defa sarılır. 2 ilmek düz örülür ve 1 kez sarılır, 7 ilmek düz, 2 ilmek horaşo, 4 ilmek düz, 2 ilmek horaşo örülür. Dönüş sırasında tüm ilmekler horaşo olarak örülür ve ilmekler bu şekilde hazırlandıktan sonra ortada olan 2 ilmeğin her 2 tarafından her sırada 1 ilmek arttırılır. Kenarlardaki saç örgülere devam edilerek panço istenilen büyüklükte örülür. Diğer parçada aynı şekilde örülerek panço tamamlanır.

Püsküllü pançonun dikimi: iki parça birbirinin üzerine koyularak örgüde kullanılan ip ile dikilir. Etek kısmına tığ yardımı ile püsküller takılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html