Olduğunuzdan Daha Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir?

Olduğunuzdan Daha Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir?
28 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.194 kez okundu.

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir?

yasli-gosteren-kislik-makyaj-hatalariYaşlı Gösteren Makyaj Hataları Nelerdir diye merak ediyorsanız beyzaca yazarlarının yazdığı bu yazıyı muhakkak okumalısınız. Evet, biz bayanlar daha güzel görünmek için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bunun içinde bazen makyaja da ihtiyaç duyarız. Makyaj çoğu zaman bizim kurtarıcımızdır. Küçük hileler yapar ve cildimizde sorun olarak gördüğümüz ne varsa yok ederiz. Ama bazen de istemeden olsa o küçük sorunları biz farkında bile olmadan daha büyük bir soruna çeviririz. Biliyorsunuz hiçbir bayan olduğundan daha fazla yaşlı görünmek istemez. Ama makyajda yapılan hatalarla bunu istemeden ve farkında olmadan yaparız. Bu yüzden bu yazımız da o yapılan hataları aşama aşama öğrenelim.

Fondöten Hatası: Çoğu kişinin yaptığı hatalardan biri de fondöteni yanlış uygulamaktır. Peki, ne yapmalı yoğunluğu az olan sıvı fondöten ile renkli nemlendirici ile pudra ile hafifçe yüzünüze sürün. Bu cildinizi daha genç gösterir.
Kapatıcıya Dikkat: Kapatıcılarınızı yüzünüze çok fazla sürmeyin. Bir de her sorun için aynı kapatıcıyı kullanmayın.

Pudra: Pudralar günlük hayatta oldukça kullandığımız ürünlerdir. Ancak pudra kullanırken cilt tipiniz nasıl buna dikkat etmek gereklidir. Eğer yağlı cilt tipiniz varsa gün içinde birkaç defa hafif bir şekilde pudra kullanabilirsiniz. Ama eğer cilt tipiniz kuru cilt tipiyse ve çok fazla pudra kullanırsanız cildiniz de mat donuk bir görüntü olacaktır.

Çizgiler: Allığı yanlış uygularsanız yüzünüze bu tip sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için ışıltılı tonlarda allık seçiminizi yapın ve tüm yanağınıza uygulayın.

Ruj: Eğer koyu tonlarda rujları tercih ederseniz bu sizi olduğunuzdan daha fazla yaşlı gösterir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html