Nemlendiren Cilt Bakım Maskeleri

Nemlendiren Cilt Bakım Maskeleri
20 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

Nemlendiren Cilt Bakım Maskeleri

 

 

Kuru cilt, genellikle sağlıksız ve cansız bir cildin habercisidir. Bu tip kuru ciltlerin neme ihtiyacı vardır. Bunun için cildin elastikiyetini kazandırmak için nemlendiren cilt bakım maskeleri kullanmak gerekir. Hanımlar nemlendiren cilt bakım maskelerini bir uzmana danışarak onun yönlendirmeleri ile hazır satılanlardan alabilirler. Bunun yanı sıra evde kendileri de nemlendiren cilt bakım maskeleri de hazırlayabilirler.

nemlendiren-cilt-bakim-maskeleri-hakkinda

Yulaf Kepeği Maskesi Gerekli Malzemeler

1 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği (İsteyenler yulaf kepeği yerine yulaf ezmesi de kullanabilirler.)

1 yemek kaşığı kadar yoğurt

1 çay kaşığı kadar zeytinyağı

2 tatlı kaşığı kadar bal

nemlendiren-cilt-bakim-maskeleri

Hazırlanışı Öncelikle maskenin yapımı için bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 1 yemek kaşığı kadar yulaf kepeği, 2 tatlı kaşığı kadar bal, 1 yemek kaşığı kadar yoğurt ve 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı konulur. Ardından tüm bu malzemeler güzelce bir karıştırılır. Hazır hale gelen bu maske yüz ve boyun bölgelerine masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar bu şekilde beklenir. 10-15 dakikalık bir beklemenin ardından maskenin sürüldüğü yüz ve boyun bölgesi bol su ile yice yıkanır ve durulanır. Hazırlanan maskeden artan varsa bu maske hava almayan bir kap içerisine konulabilir. Bu şekilde buzdolabında 1 hafta kadar bozulmadan saklanabilir. Yulaf kepeği maskesi kuru ciltler içindir. Cildi nemlendirme amaçlıdır. İlk uygulamadan sonra dahi ciltte bir yumuşama olduğu gözlemlenebilir. Yulaf kepeği maskesi bu faydalarının yanı sıra kırışıklık oluşmasını da engeller ve geciktirir. Ayrıca cilt gözeneklerini de temizlemeye yardımcı olur. Böylelikle cildin daha pürüzsüz ve taze gözükmesine de olanak sağlar.

nemlendiren-cilt-bakim-maskeleri-hakkinda-bilgi

Süt Maskesi Gerekli Malzemeler

1 çay kaşığı kadar süt tozu

1 çay kaşığı kadar aloe vera jeli

2 tatlı kaşığı kadar süzme bal

4-5 damla kadar papatya yağı

nemlendiren-cilt-bakim-maskeleri-neler

Hazırlanışı Öncelikle maskenin yapımın için bir kap hazır edilir. Bu kabın içerisine 1 çay kaşığı kadar süt tozu, 1 çay kaşığı kadar aloe vera jeli, 2 tatlı kaşığı kadar süzme bal ile 4-5 damla kadar papatya yağı konulur. Ardından tüm malzemeler iyice bir karıştırılır. Maske halini alan karışım yüze masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar ciltte bekletilen maske, 15 dakikanın ardından bol ılık su ile güzelce bir yıkanır ve durulanır. Süt maskesi cildi nemlendirmek amaçlı kullanılır. Cildin daha yumuşak ve pürüzsüz bir hale gelmesine de yarar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html