Mutlu Çiftler Niçin Sosyal Medyada İlişkilerinden Bahsetmezler

Mutlu Çiftler Niçin Sosyal Medyada İlişkilerinden Bahsetmezler
9 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.170 kez okundu.

Mutlu Çiftler Niçin Sosyal Medyada İlişkilerinden Bahsetmezler

 

Mutlu-Çiftler-Niçin-Sosyal-Medyada-İlişkilerinden-Bahstmezler

İnsanlara gerçek dünyada olan bitenden çok birinin internette paylaştığı bir “durum” un daha ilginç gelebildiği çok farklı ve çok garip bir zaman diliminde yaşıyoruz. İnsanların Facebook sayfalarında paylaştığı fotoğraflara ve kendileri hakkında yaptıkları yorumlara göre onların hayatları hakkında değerlendirmeler yapıyoruz. Peki, mutlu çiftlerin neden hayatlarını sosyal medyada paylaşmadıklarını merak ediyor musunuz? İşte cevaplar: İnsanlar ilişkilerinde mutlu olduklarında ilişkilerini yaşamaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Bir kişinin hayatında ve ilişkisinde her şey yolunda gidiyorsa o kişi durumunu sosyal paylaşım sitelerinde belirtip, mutlu olduğunu insanlara göstererek zaman harcamayı pek mantıklı bulmayabilir. Bu o çiftin hiç resim çekilmediği veya başkalarının sayfalarına göz atmadığı anlamına gelmez fakat kendi hayatından o kadar memnundurlar ki başkalarının hayatlarının kendi dikkatlerini dağıtmazlar. İlişkisindeki bir problemi sosyal medyada paylaşan bir çiftin bu paylaşımlarından dolayı problemlerinin çözüldüğü görülmemiştir. Problemlerinizi sosyal paylaşım sitelerindeki arkadaşlarınıza duyurmanız onları çözebileceğiniz en başarısız hamle olacaktır. Bunu yapmanız ilişkinizi daha da kötü hale getirmekten başka işe yaramayacaktır. Sevdiğiniz biriyle mutlu bir ilişki gerçek mutluluktur. Ne kadar mutlu olduğunuzu Facebook sayfanızda sözde kanıtlar paylaşarak bir şey kazanamazsınız. Asıl olan kalpten beraber olmaktır, fiziki olarak birlikte olduğunu sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak değil. Bunu anlayan insanlar sosyal medyada daha az paylaşımda bulunuyor. Kimse kimseye bir şey ispatlamak zorunda değil.

Gerçekten mutlu bir ilişki yaşayan insanlar diğer insanlara ne kadar mutlu olduklarını ispatlamak için birbirlerinden faydalanmazlar. Onlar sadece beraber olmak için beraberler ve birbirlerinin Facebook sayfalarında “ilişkisi var” yazıp yazmaması onları pek ilgilendirmiyor. Ve en önemli şey… Bu konuda yapılan araştırmalar sosyal paylaşım sitelerini kullanmayan kişilerin -kendilerini diğerleriyle karşılaştırma dıkları için- daha mutlu oldukları sonucunu vermektedir. Aslında şunu unutuyoruz ki önemli olan bizim gerçek hayatımız, gerçek ilişkimiz, gerçek deneyimlerimiz ve gerçek hislerimizdir, sosyal medyadaki popülaritemiz değil…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html