Moda Nedir? Moda Nasıl Takip Edilir?

Moda Nedir? Moda Nasıl Takip Edilir?
19 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.763 kez okundu.

Moda Nedir? Moda Nasıl Takip Edilir?

Moda; kendini ifade etme biçimi, kişiliğin dışa yansımasıdır.Moda Nedir? Moda Nasıl Takip Edilir? sizlere sunmaktayız.Bazıları için iş, bazıları için hobi ya da yaşama şeklidir. Eğer esiri olmadan kendi düşünce yapınızla, hayal gücünüzle süslemeyi becerebilirseniz özgürlüktür. Heyecan vericidir; çünkü kişinin sürekli yeni bir şeyler keşfetmesini sağlar. Moda öncelikle güzel görünmeye yönelik bir çaba gibi görünse de aynı zamanda kişiliği, ekonomik ve toplumsal durumu ve benimsenen dini simgeler.

Moda bir kişide veya bir sanatçıda gördüğünüz bir kıyafeti hemen alıp giymek değildir. Yılın trendlerini bilmek ve hayal gücünüzü de kullanarak kendinize yakışan çizgiyi yakalayabilmektir. Bunun için işe önce kendinizi tanımaktan başlamalısınız. Güzel ve kusurlu yanlarıyla vücudunuzu iyi tanır ve yılın trendlerini takip edebilirseniz modayı yakalamış olursunuz. Hele bir de hayal gücünüzü iyi kullanabilirseniz alın size mükemmel bir sonuç. Örneğin; bacaklarına yeterince güvenemeyen bir kişi sırf moda diye tayt giyerse elbette hoş durmayacaktır. Peki vücuduna güvenmediğinden modadan uzak mı kalmalı? Tabi ki hayır. Tunik ve çizmeyle taytını kombine ederek hem şık görünüp hem de modayı yakalayabilirsiniz elbette.

Moda her zaman bütün toplumlarda etkili olmuştur. Kimi fark edilmek için, kimi dikkat çekmek için kimi de hayalindeki imajı yansıtabilmek için ilgilenmiştir modayla. Her kadın  modayı az ya da çok takip etmeye, kendi hayat tarzına uydurmaya çalışmıştır. Kadınlar modayı en çokta kendini ifade etme biçimi olarak gördükleri için önemsemektedir.

 

Moda Nasıl Takip Edilir?

Gazete bayilerinden veya alışveriş merkezlerinden kolayca ulaşabileceğiniz giyim, moda, aksesuar üzerine hazırlanan dergileri alıp okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Medyadan,  sosyal paylaşım sitelerinden ünlüleri takip ederek modayı yakalayabilirsiniz.

Eğer imkanınız varsa moda defilelerine katılabilir ya da televizyondan izleyebilirsiniz.

 

Moda hem trendi yakalamak hem de giydiğinizi kendinize yakıştırmak olduğuna göre dikkat etmemiz gereken ayrıntıları da unutmamak gerekir.

 

*  Vücudunuzla uyumlu giyinin.

*  Yerine göre giyinin.

*  Hayal gücünüzü kullanarak farklı kombinasyonlar oluşturun.

* Aksesuarlar şıklığın bir parçasıdır o yüzden birden çok aksesuar kullanın fakat birbirine uyumlu ve vücudunuza orantılı olmasına dikkat edin.

*  Kendinizle bütünleşen, giydiğinizde kendinizi rahat hissettiren kıyafetleri tercih edin.

*  Şık fakat abartıdan kaçınarak giyinin.

*  Sırf moda diye belli renk ve stillere takılmayın, yeni şeyler ekleyin.

Moda Nedir? Moda Nasıl Takip Edilir? Konusu Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html