Mehmet Korhan Fırat Kimdir

Mehmet Korhan Fırat Kimdir
11 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.303 kez okundu.

Mehmet Korhan Fırat Kimdir

 

Mehmet-Korhan-Fırat-Kimdir

Mehmet Korhan Fırat 26 Ağustos 1988 yılında Erzincan ilimizde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini burada tamamlayan ünlü oyuncunun tiyatroya olan yeteneği lise yıllarında keşfedildi. Bu nedenle Mehmet Korhan Fırat ilgisini sahne sanatları ve tiyatro yönünde geliştirdi. Bunun sonucunda Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı. Üniversite döneminde rol aldığı oyunlar oldukça dikkat çekti ve ünlü oyuncunun bu başarısı adından çok söz ettirdi. Selçuk Üniversitesinde öğrenimine devam eder iken, Samanyolu yapımı olan Şefkat tepe adlı dizi ile hedeflediği kariyer planlarına ilk adımı atmayı başardı.

Ekranlarda çok da sık görmediğimiz fakat Şefkat tepe adlı dizide herkesin tanıdığı bir isim olan Mehmet Korhan Fırat, televizyon dünyasında adını duyurmak ve yerini koruyabilmek için ilk zamanlarda kendine verilen küçük rollerin üstesinden başarıyla gelmiş, yeteneğini kanıtlamış ve adını duyurmayı başarmıştır. Yönetmen tarafından keşfedilmek Mehmet Korhan Fırat için hiç de zor olmamıştır. Yönetmen ünlü oyuncuyu keşfettikten sonra, Şefkat tepe adlı dizinin önemli karakterlerinden biri olan “Keskin nişancı Şahin Bulut” karakterini canlandırmasını istemiştir. Ünlü oyuncu bu rolde de oldukça başarılı olarak büyük hayran kitlesine sahip olmuştur. Mehmet Korhan Fırat başarılı oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığı ile de genç kızların dikkatini çekmektedir.

Sonuç olarak Mehmet Korhan Fırat, Şefkat tepe adlı dizi ile kariyerinin dönüm noktası denilebilecek bir dönem yaşamaktadır. Bu dizide gösterdiği başarıdan dolayı birçok sinema ve televizyon yapımından teklifler almıştır. Eğitim hayatıyla başlayan oyunculuk serüveni, kısa bir süre içinde genç oyuncu Mehmet Korhan Fırat’ın yıldızını parlatmayı başarmıştır. Mehmet Korhan Fırat, 1.92 cm boyundadır. Göz rengi kahverengi, saç rengi siyahtır. Yakışıklılığı ile de dikkat çeken genç oyuncu şimdiden genç kızların sevgilisi haline gelmeyi başarmıştır. Mehmet Korhan Fırat henüz evli değildir. Özel hayatıyla gündeme gelmeyi pek de sevmeyen genç oyuncu halen daha Samanyolu yapımı olan Şefkat tepe adlı dizide oyunculuğunu büyük bir başarı ile sergilemeye devam etmektedir. Uzun yıllar daha televizyon ekranlarında görmeye alışık olacağımız genç oyuncu, ilerleyen zamanlarda çeşitli sinema yapımlarında ve televizyon dizilerinde oyunculuğunu sergileyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html