Maydanoz ve Nar Diyeti Nasıl Yapılır?

Maydanoz ve Nar Diyeti Nasıl Yapılır?
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.806 kez okundu.

Maydonoz ve Nar Diyeti Nasıl Yapılır?

MAYDANOZ DİYETİ

         Maydanozun insan hayatı için ne kadar önemli bir besin olduğunu tartışmaya artık gerek yok . Böyle küçük bir bitkinin bu kadar çok faydasının olması gerçekten şaşırtıcı , mevlam nelere kadir demekten alamıyor insan kendini . Öncelikle belirtmek gerekirse maydanoz çok büyük bir c vitaminin kaynağıdır . Bu sebepten kışın daha çok tüketmekte fayda var ve asıl büyük noktaya dönecek olursak maydanoz harika bir yağ yaktırıcıdır . Maydanoz diyetinini daha önce duyanlar mutlaka olmuştur , uygulayanlarda faydasını mutlaka görmüştür ve lakin aynı zamanda kanı aşırı derecede sulandırdırdığı için maydanozun hamileler tarafından çiğ olarak tüketilmesi yada çayının içilmesi sakıncalıdır . Bunun dışında maydanoz diyeti yapacak olan kişinin tansiyon sorununun olmaması gerekiyor .
                              MAYDANOZUN FAYDALARI
         Maydonoz diyetine başlarken her sabah bir bağ maydanozun saplarını ayıklayıp bir yemek kaşığı içme suyu , bir limonun suyu ayıklanan maydanozla birlikte püre haline getirilerek her sabah olmak şartıyla aç karnına bir su bardağı tüketilmeli . Bu diyetin en büyük yararı bel çevresi dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde yağ yakımı sağlaması . Ayrıca maydanozun bir diğer ve en önemli faydalarından bir taneside vücuttan ödem arttırmasıdır . Tıp dünyasında da ilaç yapımında kullanılan bu bitki aynı zamanda kanı sulandırması bakımından adet düzensizliklerine ve adet dönemine yakın zamanlarda kadınlarda oluşan şişkinlik ve hazımsızlığa da iyi gelmektedir. E bu kadar faydasını saydıktan sonra , bu her yerde bulunan ama aynı zamanda da çok özel olan bitkinin kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiğini de söylemeden geçmek olmaz tabi . Ama yine de maydanoz  dahi olsa bir diyetisyene gitmeden tedaviye başlamamakta fayda var . Nitekim maydanozun da bir çok faydası olduğu gibi çeşitli hastalıkları tetikleyici rol oynayabilir .
                                          NAR VE ACI BİBER DİYETLERİ
         Maydanoz dışında 2013 ‘ ün en popiler diyetlerinden olan nar diyetinden de bahsetmekte fayda var burada , çünkü nar diyetide tıpkı maydanoz diyetine benziyor . Aradaki farkları sıralayacak olursak narın en büyük özelliğinin antioksidan içeriğinin diğer gıdalara oranla daha yüksek oluşudur . Bunun dışında içeriğinde bulundurduğu polifenolerinin yağ yakıcı özelliği olduğu da bir gerçek , yüksek miktarda c ve b vitaminin yanında içeriğindeki beta karoten sayesinde kalpteki hücre duvarlarında yenileme sağlıyor , kan yapıcı özelliği ile de bağışıklık sistemini güçlendirirken , beslenme listelerinin de vaz geçilmez ara öğünü olabiliyor . Bu durumda eğer kilo kaybetmek isteyen  kişi bir bayan ise regl döneminde ve yakın bir dönemde olmaması gerekiyor , aksi halde regl kanının çoğalmasına ve bireyin halsiz düşmesine sebep olacaktır . Aslında burada anlatılan yöntemler genellikle c vitamini açısından zengin yöntemler , acı biber de bunlardan bir tanesi . Bu , etkisi kanıtlanmış olan ve hayvanlar üzerinde defalarca denenmiş olan bir yöntemdir . Acı biberin içerisindeki kapsaisin maddesinin özellikle bel çevresindeki yağlarda direk olarak etkisi bulunmakta ama reflüsü yada gastrit sorunu olanlar bunu uygulayacaksa beslenmeden yarım saat önce mutlaka ilaçlarını almalı ve günde en az iki litre su içmeli ki yakılan yağlar ter ve idrar yoluyla dışarı atılsın .
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html