Maskara Kullanmanın Püf Noktaları

Maskara Kullanmanın Püf Noktaları
10 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 1.143 kez okundu.

Maskara Kullanmanın Püf Noktaları

Gözler yüzdeki en önemli ifade organlarındandır. Maskara ise gözleri olduğundan daha çekici ve hoş gösteren bir makyaj aksesuarıdır. Göz makyajının son ve en etkili aşaması maskaradır. Maskara kirpiklerin daha uzun ve canlı görünmesini sağlar. Ayrıca kirpiklere kıvrım ve hacim vererek de gözlerin daha ön plana çıkarılması için maskara önemli bir makyaj malzemesidir.

Maskara gözlere yoğunluk, canlılık ve anlam kazandırır. Seçilen maskaranın türüne göre kirpikler olduğundan daha uzun, kıvrımlı ve hacimli gösterilebilir.

Maskaranın kalıcı ve doğru uygulanması için ilk olarak kirpiklerin temiz ve kuru olması gerekmektedir. Daha güzel görünmesi için kirpiklerin kıvrılması tercih edilebilir. Kirpik kıvırma aletlerinin yanında ucu yay şeklinde olan maskaralar da kirpiklere kıvrım vermektedir. Kıvrım verildikten sonra maskara kirpik diplerinden uçlara doğru uygulanır. Ancak düz bir şekilde değil zigzag şeklinde sürmek daha etkili sonuç vermektedir. İlk olarak üst göz kapaklarından başlanır. Sonra alt göz kapağındaki kirpiklere sürülür. Alt kirpiklere uygulanan maskara çoğu zaman yaşlı görünmeye neden olsa da doğru maskara doğru şekilde uygulanırsa böyle bir sorun yaşanmaz. İlk kat kuruduktan sonra seçilen maskaranın özelliğine göre ikinci kat da sürülebilir. Bazı maskaralar ikinci katı kaldıramaz, hemen topaklanmalar olur. Ayrıca maskaranın suya dayanıklı olması da kalıcı olması açısından daha etkili sonuçlar vermektedir.

Maskaranın ömrü 3 aydır. Açıldıktan sonra sadece 3 ay kullanılabilir. 3 ay sonra maskara bitmemiş olsa da kullanmamak gerekir. Çünkü maskara fırçası bakteriyi hazmeder ve her kullanımda tekrar göze bakterinin geçmesine neden olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html