Makyaj Yaparken Çıkan Sorunları Ortadan Kaldırma Yolları

Makyaj Yaparken Çıkan Sorunları Ortadan Kaldırma Yolları
13 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 769 kez okundu.

Makyaj Yaparken Çıkan Sorunları Ortadan Kaldırma Yolları 

Makyaj süreci her ne kadar çoğu kişi için eğlenceli olsa da kim zaman ortaya çıkan problemler hem vakit kaybına hem de moral bozukluğuna sebep olur. Hemen herkesin başına gelen bu makyaj sorunları son derece kolay çözümlerle alt edilebilir. İşte pratik çözümlerle sorunları ortadan kaldırma yolları.

Fondöten sürerken tüm yüze eşit bir şekilde dağıtmaya çalışmak aşırı bir fondöten görünümüne sebep olur. Az sürülmüş fondötene ekleme yaparak durumu kurtarmak kolay. Ancak fazla sürülmüş fondöten bir kaos yaratabilir. İşte bu problemi ortadan kaldırmak için makyaj süngerinizi nemlendirmeli ve fazla fondöten uygulanmış bölgelere tampon hareketlerle hafif dokunuşlar yapmalısınız. Böylece hem fazlalığı yok edecek hem de eşit bir dağılım sağlayabilirsiniz.

Eğer yoğun bir far kullanarak göz makyajı yapmak istiyorsanız tozutan farlar göz altlarınıza ve yanaklarınıza dökülerek cilt makyajınızı bozacaktır. Bunu önlemek için cilt makyajınızı göz makyajını sonra yapmalısınız. Böylece farınız yüzünüze bulaşsa bile rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Gözleriniz içine çektiğiniz kalemin gün içinde göz altlarınıza doğru akarak kötü bir görünüm almasından şikayetçiyseniz kolayı var. Göz makyajınızı yapmadan önce göz altlarınıza yağ içermeyen bir kapatıcı sürün ve sonrasında transparan bir pudra uygulayın. Böylece göz kaleminizin göz altlarınıza akmasını engellemiş olacaksınız.

Eyeliner çekmeyi çok istiyor ancak bir türlü başarılı bir çizgiye ulaşamıyorsanız el alışkanlığınız oluşana kadar bir bant, kaşık ya da kart yardımı alabilirsiniz. Bandı gözlerinizin bitiş kısmından yukarı doğru çapraz şekilde yapıştırın. Ve eyeliner sürün. Bir süre sonra bandı çıkarın ve dümdüz sürülmüş eyeliner kuyruğunuzun keyfini çıkarın.

Rujunuzun kalıcı olmaması yüzünden gün boyunca sık sık tazelemek durumunda kalıyorsanız harika bir çözümü var. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce rujunuzun renginde bir kalemle önce dudaklarınızı çevreleyin. Daha sonra yine aynı kalemle dudaklarınızın içini doldurun. Rujunuzu uyguladıktan sonra bir peçeteyi dudaklarınızın üzerinde tutarak transparan bir pudra ile hafif dokunuşlar yapın. Bu yöntem sayesinde rujunuz dudağınıza sabitlenecek ve gün boyunca kalıcılığını koruyacaktır. Artık makyaj yaparken ortaya çıkan sorunlarla başa çıkabilir ve vaktinizi doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html