Küt Bayan Saç Kesimleri ve Modelleri

Küt Bayan Saç Kesimleri ve Modelleri
28 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 3.422 kez okundu.

Küt Bayan Saç Kesimleri ve Modelleri

Son zamanların trendy olan küt ve kısa saç modelleri yoğun rağbet gördü. Hem kullanımı kolay, hem de tarz ve şık görünüyor. Genelde sarı ve koyu renk saçlarda kullanılan küt kesimler, saçlarını uzatamayan bayanlar için kurtarıcı bir moda oldu, üstelik istemeyerek değil, severek kullanılıyor.
Bu modellerin başında bob kesimler, dalgalı ve düz küt modeller geliyor. Küt kesim sayesinde kuaför derdinden kurtulacaksınız. Çünkü evde yapabileceğiniz, çok kolay modeller var ama bu tarz kesimleri yüz şeklinize göre yaptırmalısınız, başka sına yakışan biri model size yakışmayabilir. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, istediğiniz gibi kestirebilirsiniz. Köşeli ya da kilolu bir yüz hattına sahipseniz istediğiniz gibi kestirebilirsiniz. Köşeli ya da kilolu bir yüzünüz varsa bob kesim uygulamalısınız. Kâküllü kesimler istiyorsanız, köşeli ya da zayıf yüz hatlarına sahip olmanız gerekiyor. Zayıf, kemikli bir yüz hattınız varsa, enseden ya da yanlardan kazıtarak kullanabilirsiniz.
Eğer ince telli saçlara sahipseniz, çok yoğun dalgalar yaparak, sprey sıkıp iyice kabartarak kullanın. Bu modelde saçınızı ortadan ayırmayın, yoğunluğu sağ tarafa verin.
Tam enseden kesilmiş saçlarda ise sol tarafınızı jöle ya da spreyle saçı kulak arkasına alarak yapıştırın, sağa saçınızı yoğunlaştırarak hafif dalgalar verin.
Dipleri koyu, uçları sarı olan saçlarda yoğunluğu bu sefer sola verin, sağdaki kısmı kulak arkasına alın ama sprey sıkmayın, bu sayede doğal bir görünüm elde edeceksiniz.
Bob kesimlerde ise kâkül varsa, yine sola ayırarak kullanın ya da uzun kısmı bırakıp kısa kısmı kulak arkasına alabilir veya geriye doğru örebilirsiniz, tarz duracaktır.
Kâküllü omuzlarda, bir küt kesime sahipseniz, saç uçlarınıza sprey sıkın, hem uçlar daha sivri duracak, hem de çekici bir görünüm elde edeceksiniz.
Ense ‘den kazıtılmış küt bir kesim varsa, ya tam düz ya da hafif sprey sıkılmış dalgalar verebilirsiniz.

Küt Bayan Saç Kesimleri ve Modelleri Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html