Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?
30 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 991 kez okundu.

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Her kadın güzel ve kusursuz görünmek için bazı yollara başvurur. Bu yollardan biri de en önemli cilt bakımı olan makyajdır. Makyaj, bir kadını daha genç ve alımlı gösterir. Kusursuz makyaj ise kadını olduğundan genç ve daha hoş bir görünüme kavuşturur. Kusursuz ve doğru bir makyaj yapmak için öncelikle yüz şeklinin ne olduğu belirlenmesi gerekir. Cilde nasıl makyaj uygulanacağına karar verildikten sonra bakım yapılmalıdır.
Kusursuz bir makyaj için;

Yüzünüze uygulayacağınız fondöten teninizin renginde veya yarım ton açık olmalıdır. Elmacık kemiğinin en sivri yeri en koyu allığın sürüleceği kısımdır. Allık ayrıca yukarı doğru sürülmelidir. Çünkü aşağı doğru sürülürse yüzü düşük gösterecektir. Kuru cilt problemi yaşayanlar fondötene nemlendirici eklemelidir. Ciltte kızarıklıklar veya sivilceler varsa mutlaka bir kapatıcı kullanılmalıdır.

Göz makyajı gözleri belirgin bir şekilde öne çıkarttığı için çok önemlidir. Öncelikle gözaltı morlukları varsa kapatıcıyla kapatılmalı ve pudrayla sabitlenmelidir. Gözkapağına fondöten uygulanmalı, bu sayede makyaj daha kalıcı olacaktır. Daha sonra göz farı sürülür. Gözler koyu renk ise sedef ve bej tonları en uygun tonlardır. Açık renk gözlere ise her ton far uygulanabilir. Göz kalemi gözler büyükse içine, küçükse dışına doğru sürülmelidir. Gözkapağına sürülecek eyeliner kirpikleri daha gür gösterir. Eyeliner gözün dış ucundan içine doğru uygulanmalıdır. Tercih edilen eyeliner ise likit eyelinerlardır. Göz kapağının tamamı çizilmemelidir. Aksi halde göz düşük görünür. Kirpiklerin güzel görünmesi için kirpik kıvırıcı fön makinesi ile ısıtılıp kirpikler kıvrılır. Daha sonra maskara, kirpiklerin üstünden yana doğru sürülmelidir.

Dolgun dudaklara sahip olmak için, öncelikle dudaklar dudak kalemi ile çizilir. Kalem, dudakla ya da rujla aynı renk olmalıdır. Dolgun dudaklar için diğer bir öneri de dudağın tam ortasını daha koyu bir ruj ile boyamaktır. Dolgunluk için dudağın ortasına parlatıcı da uygulanabilir.

dogru-makyaj

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html