Kuru Saçları Canlandırmak Artık Zor Değil

Kuru Saçları Canlandırmak Artık Zor Değil
7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.187 kez okundu.

Kuru Saçları Canlandırmak Artık Zor Değil

Düzenli bakım yapılmayan saçlar zamanla kurur ve saç uçlarında istenmeyen görüntü oluşturan kırıklar oluşturmaya başlar. Bazen saçlara bakım yapılsa bile bilinçsiz malzemelersürüldüğü için yapılan bakımlar işe yaramamaktadır. Evde kolay yollardan hazırlanabilecek, sürülmesi ve yıkanması vakit almayacak tariflerle kırılmış saçları onarmak ve eski sağlığına kavuşturmak mümkündür.

Saçları canlandırmak ve kırıkları yok etmek için maskeler

Buğday yağı maskesi

Malzemeler

·         Buğday yağı

·         Zeytinyağı

·         Susam yağı

Uygulanışı

Buğday yağı, zeytin yağı ve susam yağından oluşan bu karışım mucize bir iksir gibidir. Saçlara inanılmaz faydası olan bu maske yedirerek saç diplerine sürülür. İyice ovalanıp, saç derisine masaj yapılır. Daha sonrasında ısıtılmış bir bone ile sıkıca sarılır ve daha etkili sonuç için yaklaşık 20 dakika saçta bekletilir. Nemli bir ortamda durulması tavisye edilir. 20 dakikadan sonrasaçlar güzelce temizlenir ve uçları nemlendirilir. Haftada bir kez kullanım sonucu kırıklar gözle görülür bir şekilde yok olacaktır.

Tarçın maskesi

Malzemeler

·         Tarçın

·         Nişasta

·         Yumurta

Uygulanışı

Tarçın, nişasta ve yumurta iyice karıştırılır ve düz bir renk oluncaya kadar karıştırılır. Saç uçlarına uygulandıktan sonra bonede bekletilir. Kuruduktan sonra yumurta olduğu için iyice temizlenip durulanması gerekir. Saç güzelce nemlendirildikten sonra kuruması için açık alana çıkılmalıdır. Bu maskelerden sonra saçı kurutmak için fön makinesi kullanmazsanız daha etkili sonuç alırsınız.

2016 Saç Modelleri Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html