Konforlu Mutfak Dolapları

Konforlu Mutfak Dolapları
6 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 884 kez okundu.

Konforlu Mutfak Dolaplarının Özellikleri

Öncelikle kendi boyunuza ve ya kendi fiziğinize uygun yükseklikteki dolapları kendi marangozunuza veya imalatçıya veyahutsa hazır mutfakçılara belinizden hesaplayarak boyunu vermelisiniz. Standartlara her zaman kulak asmamalısınız. Aynı zamanda dolap alırken ya da yaptırırken raf boyuna oldukça dikkat etmelisiniz. Rafların hareketli olması her zaman daha kullanışlıdır. Her 5 cm de raf pimlerinin takılacağı yükseklikler bulunmalıdır.

Dolap Kapaklarının Ön Cephesi Nasıl Olmalıdır?

Eğer sürekli parlak bir kapak yüzeyi kullandıysanız şayet sürekli parmak izi bırakan bir dolap kapağından şikâyet etmeniz oldukça doğaldır. Elbette parlak yüzeyler ışığın yansımasını ve etrafa yayılmasını sağlar ve oldukça modern, kullanışlı gözükebilir. Her güzelliğin bir kusuru olduğu gibi mümkünse mat kapaklar kullanılmalıdır. Çünkü parlak kapak kullanımı oldukça efor sarf etmenizi gerektirebilir. Laki, laminant veya PVC membran pres denilen kapak modelleri de olabilir. Bu kişiye kalmıştır. Kulp tercihi oldukça geniş ve derin olan kulplardan yana yapılmalıdır.

Daha Verimli Kullanılan Mutfak Dolapları

Mutfağa girildiğinde her eşyanın yerinin ayrı yerde olması sizi oldukça zorlayacaktır. Ve neyin nerede olduğunu daha net kestirmek adına dolap kapakları camdan olmalıdır. Tezgâhın altında yer alan dolaplarda tencereler bulunmalıdır. Tencereler dolap kapaklarının içerisinde değil geniş çekmecelerde muhafaza edilmelidir. Çekmece yükseklikleri hemen hemen 30 ila 32 santim yüksekliklerinde olabilir. Yemek tabakları konumlandırılırken alt taraftaki çekmecelere konulmalıdır.

Konforlu Mutfak Dolap Resimleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html