Kolay Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır

Kolay Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır
27 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 391 kez okundu.

Kolay Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır ?

 

kolay-kiz-bebek-yelegi-nasil-yapilir

Anneler kendi bebekleri için özrgü örmeyi değişik giyim modelleri tasarlamayı oldukça severler. Bu nedenle yapacakları her ne olursa olsun bu konuda titiz davranmak isterler. İyi bir örgü ve iyi bir sunum için öncelikle işe nasıl başlayacağını çok iyi bilmeleri gerekir. Kolay bebek yeleği yapmak isteyen bir anne öncelikle bu talimatlara dikkat etmelidir. Dikkat en başarılı sonuçların oluşmasına yardımcı olur.Kolay kız bebek yeleği nasıl yapılır  hakkında size gerekli bilgileri sunacağız. Bakalım gerçekten bebek yeleği yapmak göründüğü kadar zor mudur? bu genel bilgilerden hep birlikte faydalanalım ve konumuzun özüne geçelim.

kolay-kiz-bebek-yelegi-nasil-yapilir-

Kolay Kız Bebek Yeleği Yapma Hakkında İnce Detaylar Bu yelek işlemine geçmeden önce burada en çok kullanılan örgü modeli haroşe örgü modeli ve ajur örgü modelleridir. Genelde yeleklerde en çok kullanılan modellerdir.Kız için seçeceğiniz ip modeli ve rengine karar verdikten sonra yeleğin yapımı için başlangıçta 71 ilmek ile örmeye başlıyorsunuz.İlmekleri tamamladıktan sonra kenarlarında 6 iplik haroşe ve iki ilmek düz şişe doladıktan hemen sonra artırma işlemine geçiyorsunuz.Bu arttırma işlemini yapmanız için 2 ilmek fazla örüyorsunuz.Bu sıra bu şekilde ilerleyerek devam edecek.

kolay-kiz-bebek-yelegi-nasil-yapilir-hakkinda

İkinci örme işlemi ön tarafı nasıl yapmanız gerektiğidir.Arka kısmı bitirdikte sonra 23 ilmek ile yeleğin her iki parçasını anlatacağız.11 sıra kadar altı haroşe örgü ile başlanmalıdır.Sonra ki işlem ise bir sıra düz daha sonra 6 sıra haroşa öyle öyle örgü işememini arka parçaya eşit bir şekilde gelinceye kadar örüyorsunuz.Ajur örgüye ise 5 sıra haroşeden sonra 8 sıra ajur örgü ile devam edilecek . Kısacası siz bu ayarı göz zevkinize göre yapabileceksiniz. Haroşe ve ajur örgü sayısını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Arka ve ön 2 parça bittikten sonra parçaları birleştirin ve dikiniz. Dilerseniz yeleğe çiçek motifler yapıp değişik bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

kolay-kiz-bebek-yelegi-nasil-yapilir-bilgi

Kolay Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?  Yelek örme işlemleri düz ve kolay işlemlerdir. Yapmanız gereken ilk sıradan sonra birkaç fazla arttırma tekniğini kullanmakktır. Bütün parçalar eşit bir şekilde olduğunda bütün parçalar toplanıp dikiliyor ortaya harika bir bebejk yeleği çıkıyor. Daha kolay öğrenmek işlemlerinizi hızlı bir şekilde yaptırmak istiyorsanız bebek yeleği nasıl yapılır youtube kanallarını direk tıklayarak canlı bir anlatım ile örme işlemine başlayabilirsiniz.Sizlere kız bebek ve çocuklara kolay bir şekilde yelek nasıl yapılır hakkında bilgileri sunduk. Burada hürsünüz modelleri ve haroşe ve ajur örgülerini kafanıza göre belirleyebilirsiniz.Mutlu güneleriniz daim olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html