Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri

Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri
10 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.210 kez okundu.

Kolay Eyeliner Çekme Teknikleri

 

Kolay-Eyeliner-Çekme-Teknikleri

Kadınların makyajında zengin ve etkileyici bir görünüm ortaya koyan ürünlerden biri de eyeliner’ dir. Eyeliner, bayanlara, seksilik ve bakışlarda anlam kazandırmaktadır. Ancak çoğu zamanda çileli bir hal alabilmektedir. Alışma evresinde defalarca sürülen eyeliner tekrar silinebilir. Bu sorunu, göz önünde bulunduran üretici kozmetik markaları, bu zorlu süreçten çabuk kurtulma yani, kolay eyeliner sürmek için teknikler geliştirdiler. Bunlar genel olarak aparat şeklinde üretilmiş vaziyettedir. Makyaj konusunda profesyonelleşmek için bu aparatları bir kenara bırakıp, kendi makyajınızın işçiliği rahatlıkla yapabilmelisiniz. İşte bu makalemizde bu işlemler için önerilerde bulunduk.

Çabuk bulaşabilen, çabuk kurumayan ve akma özelliği olan bir eyeliner ile makyaj işkenceye dönüşebilir. Makyaj yapma konusu, güven vermesi yanında sürekli üzerinde işlem yapılmadan tek seferde bitirebilen bir konudur. Bu açıdan, eyeliner kullanımının yanında güvenilir ve kaliteli markalarında tercihi önemlidir. Öncelikli olarak pratik ve kolay bir uygulama olan jel eyelinerler, akıcı ve mat olması ile de tercih sebebi olabilir. Bu tip ürünlerde akma veya dağılma gibi sorunlar nerede ise yoktur. Pratik yapabilmek için fırça kullanılması önerilir. Bunların yanı sıra likit eyeliner tercih edilmesi durumunda ise, belirgin ve keskin bakışların hakim olmasını sağlarsınız. Ayrıca likit eyeliner, bakışlara etki ve buğulu bir özellik katmaktadır. Bu eyelinerler, tüp şeklinde malzeme içerisinde satılırlar. Jel ürünlere göre, kurumasında ki süre daha uzundur.

Eyelenirler de renk önemlidir. Her biri ayrı bir görünüm ve etki sunmaktadır. İddialı bakışlar için siyah, parlaklık ve yumuşak lık için gri, eğlence ve renk cümbüşü istiyorsak simli, kahverengi renk ise dumanlı bakış, beyaz renk ise iri bakışlara neden olmaktadır. Bu açıdan renklerin her biri gözlerde makyaj üzerine kullanıldığında etkisi farklı olacaktır. İşin bir diğer tarafı ise eyeliner yanında ellerin titremesidir. Titreyen eller ile makyaj yapımı zor olması yanında; özellikle ince işçilik isteyen eyeliner sürme aşamasında eller titrer ise, kaymalar meydana gelir. Yapılan çizimler, düz ve keskin bir şekilde olmayabilir. Bunu aşabilmek için kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsak ellerdeki titreme engellenmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html