Kıvırcık, Uzun Kısa Perma Saç Modelleri

Kıvırcık, Uzun Kısa Perma Saç Modelleri
28 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 7.213 kez okundu.

Bayanların en çok dikkat ettiği şeylerden biri de saçlardır. Bakımlı olmak için saçlarınızın da bakımlı olması gerekir. Saç modeli seçerken bir çok bayan zorlanır. Kendine hangi saç modelinin yakıştığını bulmak için bayağı bir uğraşır. Düz saçlı olan bayanlar saçlarına perma yaparak , saçlarını kıvırcık yapmak isterler. Perma yöntemi ile düz saçlı olan ve saçı uzun veya kısa olan bayanlar kıvırcık saç modeli yapabilirler. Saç modelinden sıkılan bayanlar perma saç modelleri yaptırmak isterse saçlarını kıvırcık yapabilirler. Uzun saç , kısa saç demeden perma saçlara sahip olabilirsiniz.

Hem uzun saça hemde kısa saça uygulanan perma yöntemi ile saçlarınıza kıvırcık şekli verebilirsiniz. Ortalama 2 ile 5 ay arası kalıcı olan perma saç modelleri minimum fiyat 50 TL olmak üzere ortalama 100 TL gibi fiyatlara yapılmaktadır. Tabi siz daha uygun yerler bulabilirsiniz. Saçlara perma yaparken perma ilacının içinde hidrojen ve amonyak bulunduğundan dolayı bunlar saçlara zarar verebilir.

Uzun perma saç modelleri ve kısa perma saç modelleri arasında pek fark yoktur. Yani ikisi de ortalama 2 5 ay arası kalıcı olur. Sonrasında kaybolur gider. Kendim yapmış olduğum perma saç 3. ay sonunda yavaş yavaş geçmişti. Tabi sizin saçlarınızın ince telli mi kalın telli mi olduğunu bilmediğim için ne kadar süreceğini bilemiyorum. Kalın telli saçlarda ince telli saçlara göre biraz daha uzun sürdüğünden dolayı genellikle kalın telli saça sahip olan bayanlar perma saçları tercih edeler. Tabi bu demek değildir ince telli bayanların perma saç yapamaz. İnce saç telli bayanlarda permalı saç modelleri tercih edebilir fakat onlarınki daha kısa sürer.

Kıvırcık, Uzun Kısa Perma Saç Modelleri

 

Kıvırcık, Uzun Kısa Perma Saç Modelleri Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. ASLI diyor ki:

  Arkadaşlar ben perma saç modelleri ile saçıma yeni şekil vermek istiyorum. Saçım orta boy kestane kahve renkte . Perma saç yapmamı önerir misiniz ?

  1. Beyza diyor ki:

   Canım sen kendine yakıştırıyorsan sıkıntı yok. Denemeni öneririm.

 2. Burcu diyor ki:

  2015 perma saç modelleri şimdi bunlar mı oluyor. Acaba ne kadar kalıcı oluyor arkadaşlar

  1. Beyza diyor ki:

   Burcu canım ortalama 4 ay kalıcı olabiliyor.

 3. Arzucan diyor ki:

  Arkadaşlar perma saç modelleri arasından bir kaç modeli çok beğendim. Acaba saçlarıma perma yaptırsam herhangi bir zararı olur mu ?

  1. Beyza diyor ki:

   Arzucan herhangi bir sıkıntı olmaz. Perma saç modelleri ile bir çok bayan perma yaptırıyor canım için rahat olabilir :)

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html