Kemal Sunal’ın Gençliği

Kemal Sunal’ın Gençliği
28 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.229 kez okundu.

Kemal Sunal’ın Gençliği

 

 

Kemal-Sunalın-Gençliği

Türk sinemasının hiçbir zaman unutulmayacak sinemanın bel kemiği sanatçılarımızdandır. ‘’Kemal Sunal’’ o oynadığı filmlerde hem güldü hem güldürdü bu zamana kadar öyle ki Türk halkının gönlünde taht kuran usta oyunculardan oldu hem kişiliği ve yaşayış tarzı ile hem de akıllarda iz bırakacak filmleri ile hala izlenmekte ve hala anılmaktadır.

İstanbul ‘un Küçükpazar semtinde doğmuş olan oyuncunun babası Mustafa Sunal annesi ise Naime Sunaldır. Kemal Sunal, Cemil ve Cengiz adında iki erkek kardeşe sahiptir. Sanatçı ,ilkokulu Mimar Sinan İlkokulunda okumuş ve akabinde vefa lisesinde okumuş üniversiteyi Marmara üniversitesinde gazetecilik bölümünü tamamlayarak öğrenim hayatını sonlandırmıştır

Kariyer hayatı

Kemal Sunal’ın kariyer hayatı lise okurken amatör olarak zoraki tabip adlı tiyatro oyunuyla oyunculuk kariyerine ilk adımı attı daha sonra Kenterler tiyatrosunda çalışmaya başladı. Ve bir oyunu sırasında sanatçı ertem eğilmez tarafından çok beğenilerek yine onun yönettiği tatlı dillim filminde rol aldı daha sonraları ise yine ertem eğilmezin yönettiği filmlerde rol almaya devam etti bunlar sanatçının kariyerinin ilk yılları daha sonra ustalık yılları başladı usta oyuncunun onun başarısı gün geçtikçe artarak devam etti.

Sanatçının son zamanları

Kemal Sunal’ın son zamanlarında yaşamı boyunca toplam 85 filmde rol aldı ünlü oyuncu fakat 2000 yılında ismi balalayka adlı filmin çekimlerine gitmek için bindiği uçakta Trabzon’a gidecekken uçakta kalkış esnasından hemen önce kalp krizi geçirerek vefat etti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html