Kagittan Cicek Yapimi

Kagittan Cicek Yapimi
14 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 414 kez okundu.

Kagittan Cicek Yapimi

 

İnsanlar bazen görsel güzellikler için etrafında doğa ürünü çiçekler ya da etrafı güzelleştirecek bitkiler bulundurur. Fakat gerçek canlı çiçeklerin topraktan koparılması çok güzel bir durum değil ve kısa sürede eski canlılığını yitireceğinden kalıcı güzellik olmayacaktır. Bunun için fon kartonları ya da origami kağıtlarından çok güzel renkli renkli çiçekler yaparak evinizin ya da odanızın ve hatta iş yerinizde bile göreceğiniz bir yere koymak güzel olacaktır. Bu renkli fon kartonlarından yapacağınız çeşit çeşit çiçekler ile mutlu olmak çok kolay artık. Yapımı da kolay olan bu kağıttan yapılan çiçekler ile sevdiklerinize bir sürpriz yapabiliriz. Sevdiğinizi mutlu etmek artık kısa sürede yapılacak bu çiçeklerle mümkün olmaktadır. Hızlı ve güzel sonuçlar almak için Sizin de bildiğiniz gibi son zamanlarda el işçiliği gittikçe artmaya başlıyor.

Özellikle bayanların yapmaktan zevk aldığı kağıt işlemeleri ya da origami denilen kağıt katlama sanatı ile çok güzel çiçekler yapmak mümkündür. Herkesin yapabileceği bu güzel kağıttan çiçekleri yapmak için gereken malzemeler ilk başta renkli kağıtlar ya da fon kartonları, makas, yapıştırıcı ve istenilen bir süs eşyası (simler, renkli boyalar, süslü etiketler…) kullanarak çok güzel sanatlar ortaya çıkarmak mümkündür. Kolayca yaparak günlerinizi süslendirmek için siz de yapım aşamalarını inceleyebilirsiniz. Bu konuda yardım almak sandığımız kadar zor değil artık. Kağıttan papatya yapmaya ne dersiniz? Sevdiğiniz bir insana küçük sürprizler yaparak sevindirmek için emek harcamak isteyenlere güzel bir yöntem sunabilir. Bu yöntemlerden biri kağıttan çiçek yapmak olabilir. Kağıttan papatya yapmak için gereken malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

kagittan-cicek-yapimi

• Fon veya renkli kağıt( ortası için sarı renk yaprakları için istenilen bir renk tercih edilebilinir.)

• Makas,

• Yapıştırıcı,

Sadece birkaç malzeme kullanarak evimizde kısa sürede yapacağımız bir papatya güzel anılar olarak da saklanacak hediyeler olabilir. Herkesin evinde her an bulunacak iki üç malzeme ile güzel kağıttan papatya yapmanın kısa yolları ile birkaç dakika içinde elinizde olacaktır. Yapım aşamaları ile hemen yapabiliriz Kağıttan papatya yapmak için ilk başta malzemelerimizden renkli kağıtlardan istediğimiz bir renk seçiyoruz. İsteğe göre rengarenk de yapılabilir, bu renkli kağıtları herhangi bir şeyler yuvarlak şekilde kesmemiz gerekiyor. Boyutları büyükten küçük farklarla küçüğe doğru daireler kesiyoruz. Daha sonra bu daire kestiğimiz renkli kağıtları tek tek önce ikiye daha sonra bir kat daha ve en son bir kat daha katlıyoruz. Oluşan katlanmış kağıdın tam ortasından yandan soyulmuş gibi bir kesik atılmalıdır. Daha sonra diğer kağıtlarda bu kesik atıldıktan sonra katlanmış kağıtları açarak üst üste gelecek şekilde yapıştırıcı ile yapıştır malıyız. Kağıtların tam ortası için önceden hazırladığımız sarı ve daha iç içe katlayarak kesik attığımız kağıdı katlanmış şekilde yapıştırıyoruz. Son olarak da yeşil kağıtları çubuk gibi kıvırarak arkasından yapıştırıp papatyamızı tamamlamış oluruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html