İtalyan Mobilya

İtalyan Mobilya
4 Mart 2015 tarihinde eklendi, 2.299 kez okundu.

İtalyan Mobilya

İtalya hem mimari hem de tasarım bakımından önde gelen ülkelerden bir tanesidir. İtalyan tasarımlarına dünyaca ünlü bir beğeni vardır. Çoğu ünlü tasarımcı ve mimar İtalyan’dır. İtalya’nın özellikle mobilyaları ve mobilya tasarımları da hem ülkemizde hem dünyada çok beğenilir. Pek çok kişi evinde bu mobilyalara yer vermektedir. İtalyan mobilyalarda Akdeniz ülkelerine ait ortak motifler kullanılır. Yani birbirinden etkilenme durumunun zevk ve güzellik anlayışı açısından var olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan İtalyan ev ürünleri her Akdenizliye aşina gelir ve her Akdenizli bu tarzı sahiplenir. Evrenselliği tam da bu noktada yakalayan İtalyan mobilya markaları, ürettikleri mobilyalar ile bu evrenselliği daha da genişletmeyi başarmışlardır. İtalyan mobilya denildiğinde gözümüzde canlanan klasik bir görüntü vardır. Örneğin; altın varaklı koltuklar, meşe ya da gürgen ayaklı masalar, yüksek yataklar, işlemeli sandalyeler ve güzel mi güzel kakma motifler gibi.

İtalyan mobilyalarda dikkat edilen önemli bir nokta vardır. Bu hepimizin tahmin edeceği üzere estetiktir. İtalyan mobilyalarında estetik çok önemli bir unsurdur. Ağaç mobilyalarda oyma, kakma ya da işleme kullanmasının nedeni de budur. Modern mobilyalarında da tarihsel esintilerin kullanıldığı İtalyan mobilyaları, tarih ile çağı en iyi harmanlayan tarzdır.

italyan-klasik-yemek-masası-italyan-mobilya

Tasarımlarıyla ün salmış İtalyan mobilyalarının başka avantajları da vardır. Bunlardan en önemlisi ve en kullanılabilir kılanı sağladığı rahatlık ve konfordur. İtalyan mobilyalarının tercih edilmesinin en büyük nedeni rahatlığıdır. Gerek modern gerek klasik İtalyan tarzını, estetik ve rahatlılıkla birleştirmiş olan İtalyan mobilyalar, bu özelliği ile evlerin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Özellikle koltuklarında sunduğu konfor ve işlevsellik İtalyan tarzını zirveye çıkarmıştır.

İtalyan mobilyaları fiyatları bakımından da makuldür. Uzun ömürlü olması da büyük bir artıdır. Her evin ihtiyacına cevap veren İtalyan tarzı, dolayısıyla, her bütçeye uygun mobilya üretmektedir. Binlerce insanın ortak görüşünde; İtalyan mobilya fiyatları, kaliteleri ve uzun ömürleri ile kıyaslandığında oldukça uygundur. İtalyan mobilya fiyatlarının bu kadar uygun olmasının nedeni ise, bu tarzda hizmet veren firmaların ve üreticilerinin çoğalmasından doğan rekabet ortamıdır. Buradan çıkaracağımız şey bu mobilyaların hem uzun ömürlü hem de mükemmel tasarıma sahip olmalarının yanında fiyatlarının çok uygun olması sebebiyle tercih edilme oranının yüksek olduğudur.

Etiketler:

İtalyan Mobilya Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Serpil yeşildal diyor ki:

    İtalyan yemek odası ile ilgileniyorum temin edebilirmiyiz

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html