İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

İlk Buluşmada Neler Konuşulur?
4 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 1.051 kez okundu.

İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

Tüm buluşmalar için geçerli olup özellikle de ilk buluşma için olmazsa olmaz kuraldır, İlk buluştuğunda neler konuşacağına karar vermek. Hem önemli hem de vazgeçilmez kural olduğundan bugünkü konumuzu neler konuşulabilir olarak ayarladık. Neler, ne zaman, ne şekilde konuşulmalı siz de merak ediyorsanız, beraber bakalım bu konuya.

Buluşacağınız kişinin adını ve soyadını mutlaka bilin. Basit bir detay gibi gözükebilir. Ama kesinlikle büyük ve önemli bir ayrıntıdır. Unutmayın ayrıntılar hayatın özetidir. Bu ayrıntıları iyi bilmek gerekir. İnsanlar adlarını bilmeyen kişileri tanıdıkları ya da tanışacakları kişiler olarak görmezler.

ilk-bulusma

Buluşacağınız kişi hangi kahveyi seviyor olabilir?

İmkânınız varsa buluşacağınız kişinin zevklerini, kişilik özelliklerini öğrenin. Böylece karşınızdaki kişiyi hem daha iyi tanıma fırsatınız olur hem de ortak konuşacak konuları daha rahat bulma ayrıcalığınız doğar. Zaten ilk buluşmanın olmazsa olmazı ortak konulardır. Bunu da ancak buluşacağımız kişiyi önceden tanımaya çalışarak sağlayabiliriz. Tutulan takımlar veya okunan bölümler, okullar, memleketler en sık ortada buluşturan ve ortak payda sağlayan konulardır. Bazen kişiler memleketlilerine çok daha çabuk ısınır. Aynı takımı tutanlar da futbolculardan, takımın gidişatından konuşarak da iyi bir sohbetin kapılarını açar. En sevilen yemekler, izlenen filmler, en beğenilen kitaplar da yardımcınız olabilir.

İlk buluşmada en çok zevk alınan eylemler, hobiler de konuşulabilir. Bu da başka bir buluşmada ne yapılacağına yordayıcı olmakla beraber iyi bir sohbet zemini sağlar ve konuşmayı bir adım öteye ortaklığa, bize taşır. Biz ne yapabiliriz sorusu da ardınca gelir çoğunlukla. Kısacası ortak konular üzerinde yoğunlaşmak ve karşıdakini iyi tanımaya çalışmak gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html