Her Yaşın Güzelliği Ayrıdır

Her Yaşın Güzelliği Ayrıdır
14 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 897 kez okundu.

Her Yaşın Güzelliği Ayrıdır

Bayanlar ne yazık ki belirli bir yaşa geldikten sonra giyim stillerini kendilerine yakışıp yakışmadığını düşünmeden değiştirmeye çalışmaktadırlar. Bol ve koyu renk elbiseler gardıroplarında yerini almakta, zamanla kendilerine yakışmayan bir stil nedeni ile görünüşlerinden hoşnutsuzluk duymaktadırlar. Oysa böyle olması gerekmemektedir. Herkesin kendine yakıştırabileceği stiller vardır. Önemli olan bu stilleri bulmak ve uygulamaktır.

Örneğin fazla kiloları göbek bölgesinde birikmiş olan bir kimse ile fazla kiloları basen bölgesinde birikmiş birinin aynı stili uygulaması zordur. Fazlalıkları göbek bölgesinde birikmiş bir kişi normal kesim, yüksek bel bir pantolon ya da kloş bir eteğin üzerine uzun tunik tarzı bir gömlek giyerek kusurlarını kapatabilir. Fazlalıkları basen bölgesinde olan biri ise pantolon değil kloş etek ya da altı kloş gelen elbise giymelidir. Etek giyer ise tunik tarzında uzun bir hırka basenlerini kapatmak için kullanılabilir.

trend-kombin
Bir başka önemli konu ise giyilen kıyafetlerin renkleridir. Orta yaşlı hanımların neredeyse tamamında koyu renkli kıyafetler giyme eğilimi bulunmaktadır. Bu tarz kıyafetlerin özellikle kendilerini zayıf göstereceğine inanmakta ve hep koyu renk kıyafetleri tercih etmektedirler. Oysa koyu renkler insanı solgun ve cansız gösterebilmektedir. Kişinin kendine yakıştırabileceği pek çok canlı renk vardır. Bu canlı renkler, kişi kaç yaşında olursa olsun onu canlı ve sağlıklı gösterecektir. Bu renklerden bazıları yeşil, toprak tonları, turkuaz ve bordodur. Ten ve saç renklerine uygun olarak hanımlar bu renkleri kullanabilirler. Canlı renklerin kullanımı kendilerini daha canlı hissetmelerine de neden olacaktır.

Trend-genç-kombin
Orta yaşlı bayanlardan zayıf olanlarının rahatlıkla kullanabileceği bir stil ise; sade bluzların altında pileli etekler kullanmak olabilir. Kilo sorunları olmadığı için pileli eteği rahatlıkla kullanabilirler, son derece zarif ve şık bir görünüm sergileyecektir. Üst tarafta uçuk pembe ve açık mavi gibi doğal tonları kullanırken etekte füme ya da taba rengi kullanılabilir.

Ayakkabı ve çanta konusunda da kullanılan stiller son derece önemlidir. Ayakkabıda yaşın artması ile birlikte düz ayakkabının tercih edildiği bilinmektedir. Topuklu ayakkabılar yerine rahatlığı bakımından düz ayakkabıların tercih edilmesi son derece makuldür. Ancak tamamen düztabanlar yerine az da olsa birazcık yüksek olan platform tabanlı ayakkabıların tercih edilmesi sağlık yönünden daha uygundur. Çantalar da stil açısından son derece önemlidir. Çok büyük çantalar kişiyi kilolu göstermektedir. Daha çok orta ebatlı çantaların kullanılması uygundur.

Görüldüğü gibi her vücut tipinin kendisi için uygulayabileceği alternatif stiller mevcuttur. Önemli olan bu stilleri bulmaktır.

Her Yaşın Güzelliği Ayrıdır Konusu Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html