Halkın Kurtuluş Partisi

Halkın Kurtuluş Partisi
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 673 kez okundu.

Halkın Kurtuluş Partisi

 

halkin-kurtulus-partisi

Bildiğiniz gibi ülkemizde çok eski yıllardan beri çok partili dönem içerisinde olmamız ile birlikte pek çok farklı siyasi parti bulunmaktadır. Bu siyasi partiler, farklı üye ve gruplar tarafından kurularak, farklı görüşlere sahiptir. Herkesin siyasi görüşü farklı olurken, yine farklı bir görüş olarak ortaya koyulan halkın kurtuluş partisi hakkında genel bilgiler şu şekildedir. Kuruluşu Aslında ismi diğer partilere göre günümüzde biraz daha az duyulan HKP, siyasi partiler arasında yer almaktadır. Kuruluşu hakkında bazı bilgilere yer vermek gerekirse, şunlardan bahsetmek mümkündür Sözünü ettiğimiz HKP, komünist parti kapsamında yer alan bir siyasi partidir. Kuruluşu ise 2005 olarak bilinmektedir. Kurucusu ve genel başkanı, Nurullah ANKUT olarak biliniyor. Partinin sloganı ise halkız, haklıyız, yeneceğiz olarak belirlenmiştir.

Tam olarak 15 Haziran 2015 yılında kurulduğu bilinmektedir. Kurulan bu partinin merkezi, Ankara’ da Kızılay semtinde bulunan Karanfil Sokak’ta yer almaktadır. Gençlik kolu ise, kurtuluş partisi gençliği olarak bilinmektedir. Aşırı sol olarak siyasi pozisyonu belirlenmiş olurken, resmi renkleri de sarı kırmızı olarak bayrağında taşınmaktadır. İdeolojisi ise; sosyalizm, Marksizm ve Leninizm olarak alınan bilgiler arasında. Aslında, 1920 yılında ilk kuruluşu gerçekleştirilen TKP ‘nin 1952 yılında dağılışa uğramasından sonra kurulan Vatan Partisi’nin mirasçısı olarak bilinmektedir. Vatan Partisi ise alınan bilgilere göre 1954 yılında kurulduğu bilinmektedir. HKP 2015 genel seçimlerinde Geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimlerde, HKP, Kasım ayında 85 seçim bölgesi bulunan ülkemizde 550 milletvekili adayı ortaya koymuştu.

Seçimlere katılan 550 millet vekilin yanı sıra, 330 işçi aday ve bunun yanı sıra ilk sırada da 82 bölgede kadın adaylara yer verilmişti. Kasım ayında yapılan seçimlerde ise Haziran ayına göre oy sayısını artırarak, 83.000 üzeri oy almış olup, 17 gibi bir oran ile 16 partinin katıldığı bu seçimde 9. Sırada yer almıştı. Konuşmaları hakkında Geçtiğimiz yıl genel seçimlerde oy sayısını artıran Nurullah ANKUT öncülüğünde yer alan HKP, kendisini tanıtmak için her partinin olduğu gibi 20 dakikalık süreçte oldukça iyi ifadelerde bulundu.

Haziran 2015 ve Kasım 2015 genel seçimlerinde Nurullah ANKUT’ un yaptığı konuşmalar halkın dikkatini bir hayli üzerine çekmesini sağlayabildi. Bu konuşmalarda bazı ibarelere yer vermek gerekirse, şunlardan bahsedilebilir.

• 2015 yılı içerisinde 31 Mayıs konuşmalarında; yapılan seçimlerin bir oyun olduğunu vurgularken, mecliste bulunan partilerin, Türkiye’nin para babalarını kötü günlere sürüklemiş olduğuna değindi.

• Yine 2016 6 Haziran tarihinde yapmış olduğu ikinci propaganda konuşmasında ise; Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumu, pahalılık cehennemi olarak tanımladı. Bunun da sebeplerini, işsizlik ve diğer etkenlere bağladı.

• Seçim öncesi ilk konuşması ise; 25 Ekim 2015’ de olurken, ikinci konuşması da 31 Ekim 2015 olarak yapıldı. Daha detaylı bilgi için diğer resmi kaynaklardan bilgiler alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html