Güzellik İçin Maske Tarifleri

Güzellik İçin Maske Tarifleri
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.172 kez okundu.

Güzelliğiniz İçin Maske Tarifleri

Etiketler:Güzellik İçin Maske Tarifleri, Maske Tarifi, Maske Nasıl Yapılır, Maske Ne İle Yapılır, Maske Tarifi, En İyi Maske, En İyi Maske Tarifi

Kadınlar yüzyıllardır güzelliklerine güzellik katabilmek için saf formüller aramıştır.Güzellik İçin Maske Tarifleri sizlere sunmaktayız. Cildin tazeliğini koruyabilmesi, kırışıkların azalması, gözeneklerinin açılması için çok çeşitli bitkisel ürünler kullanmışlardır. Günümüz şartlarında saf kilin içine katılarak hazırlanan malzemeler, cildin istenilen noktaya gelmesinde her cilt tipine uygulanacağı gibi, farklı cilt türlerine göre uygulanan formüller yaratarak yardımcı olmuştur.

Bu nedenledir ki şimdi formülünü vereceğim her cilt tipine uygun yeşil kil maskesi karışımı yüzünüze uyguladığınız takdirde cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Her Cilt Tipine Uygun Kil Maskesi;

  • 1 Tatlı Kaşığı Yeşil Kil
  • 1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
  • 1 Adet Bebe Aspirini

Uygulanışı; 1 Tatlı kaşığı kil ile 1 tatlı kaşığı limonu karıştırıp içine 1 adet bebe aspirini atınız. Aspirini içerisinde ezip karışımı tekrar harmanladıktan sonra cilde sürünüz. Cildinizde 15 dakika bekletiniz. Sonra suyla yıkayınız. Maske yüzünüzdeyken herhangi bir kaşıntı, yanma vs. hissederseniz yüzünüzü hemen yıkayınız. Kil maskesi bazı hassas alerjen ciltlerde yan etki yapabilir. Buna dikkat ediniz. Birde önemle vurgulamak gerekir ki kil yağlı ciltler için kullanımı oldukça faydalıdır. Çok kuru bir cilde beyaz kil kullanılması önerilir. İçerisine karıştıracağınız karışımlar kuru cilde fayda sağlayacaktır.

Kuru Cilt Tipine Uygun Maske Tarifi;

  • 1 Tatlı Kaşığı Beyaz Kil
  • 1 Tatlı Kaşığı Bal
  • 1 Tatlı Kaşığı Yoğurt

Uygulanışı; Kil, bal ve yoğurdu karıştırıp yüzünüze uygulayınız.15 dakika beklettikten sonra yıkayınız. Farkı göreceksiniz. Haftada 1 kez uygulayınız. Cildinizin sağlıkla parladığını göreceksiniz.

Güzellik İçin Maske Tarifleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html