Günümüzde Etek Modası

Günümüzde Etek Modası
18 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.186 kez okundu.

Günümüzde Etek Modası

Çok eski zamanlardan itibaren kadınların vazgeçilme seçimi olan etekler çok geniş bir yelpazede ürün teşkil etmektedir. Uzun, kısa, dar, bol, düşük bel, yüksek bel, balık, çan gibi birçok çeşidi bulunan eteklerin dönem dönem tercih ediliş şekilleri farklılık göstermiştir. 2015 etek modasını incelediğimizde daha çok diz altı ve yüksek bel etekler tercih edilmekte, balık model eteklere ise talep çok fazla olmaktadır.

Etekler Nasıl Giyilmelidir?

Etek seçimine göre giyilecek ayakkabı, bluz, gömlek ve çanta seçimi çok önemlidir. Örneğin bol bir etek tercih ediliyorsa üstüne dar bir bluz veya gömlek tercih edilmelidir ki bedeni olduğundan büyük göstermesin. Dar bir etek tercih ediliyorsa vücut hatalarını belli etmeyecek kumaşlar seçilmelidir.

Kumaş Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kumaş seçimi o kadar önemlidir ki eğer bol bir etek tercih ediyorsanız onun kalın kumaşlı olması halinde sizi olduğunuzdan daha kilolu bir hale getirebilir. Aynı zamanda dar bir etek seçiyorsanız da onun ince kumaşlı olması vücut hatlarınızı ortaya çıkarabilir. Dar bir eteğin kumaşı diğer kumaşlara nazaran daha esnek ve vücuda göre şekil alan bir kumaş olmalıdır.

Etek Boyu Seçimi

Bedeninizi olduğundan daha kısa ya da uzun göstermek seçtiğiniz eteğin boyuyla çok alakalı olabilir. Kısa boylu kişilerin etek boyu seçimi de kısadan yana olmalıdır. Uzun boylu kadınlar diz altı etekleri tercih edebilirler.

Günümüzde Etek Modası Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html