Güneş Kremi Nedir?

Güneş Kremi Nedir?
6 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.292 kez okundu.

Güneş Kremi Nedir?

gunes-kremiGüneş Kremi Nedir? Güneş kremi; Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmak için doğrudan cilde sürülen krem bileşenlerine denmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi,ülkemizde de son zamanlarda uzmanların güneş ışınlarının yarar yerine zarar sağladığını belirterek yaz aylarında güneşe fazla maruz kalınacağı zaman muhakkak güneş kremi  kullanımına dikkat çekmektedirler. Güneş kremi seçilirken,dermotolojik olmasına yani uzmanlar tarafından incelenip onaylanmış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak güneş kreminin de bilinçsizce ve dikkatlice kullanılmaması durumunda cildin erken yaşlanmasına,cilt de lekelenme ve cilt kanserlerine yol açma olasılığı çok yüksek olmaktadır. Eskiden güneş ışınlarının bu kadar zararlı etkileri olmadığı için,insanlar sahil kenarlarında güneş kremi kullanmadan gönül rahatlığıyla güneşlenebilirlerken,günümüzde ise güneş ışınlarının zararlı hale gelmesiyle birlikte sahil kenarlarında güneş kremi kullanmadan güneşlenememektedirler.

Eskiden insanlar bronzlaşmak için solaryuma bir çuval para harcarlarken,günümüzde krem firmalarının  faktör faktör kremleri piyasaya sürmesiyle birlikte insanları solaryuma girmekten kurtarmışlardır. Ancak bu faktörlü olan kremlere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü; Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için yüksek faktörlü kremler kullanıldığında cilt hastalıklarına yakalanabilme ihtimalleri çok yüksek olmaktadır. Güneş kremleri 20 faktörden başlayarak 120 faktöre kadar çıkmaktadırlar. Kaliteli güneş kreminde 20 faktör yetebilirken,daha kalitesiz kremlerde ise 20 faktör yetmemektedir. Güneş kremlerini çocuklara kullandırmamakta yarar vardır. Çünkü; Çocukların ciltleri narin ve hassas oldukları için kremlerde de azda olsa kimyasal madde olduğundan dolayı çocuklardan uzak tutulması gerekmektedir. Ancak günümüzde çocuklar için güneş kremleri yapılıp çocukların güneşin zararlı ışınlarından korunmasını sağlamayı başarmışlardır. Çocukları güneşe çıkarmadan önce en az yarım saat önce çocuk kremleriyle güzelce kremleyip ondan sonra güneşe çıkarmakta çocuğun güneş ışınlarından daha iyi faydalanıp D vitamini almasını sağlanabilmektedir. D vitamini sadece çocuklar için değil,yetişkin insanların da en çok ihtiyacı olan vitaminlerin başında gelmektedir. D vitamini de sadece güneş ışınlarından alınabildiği gibi güneş kremi kullanmak gerekmektedir.

Cildine ve kendine önem veren insanlar güneş kremini kullanarak cildine ve kendine ne kadar değer verdiklerini bir kez daha görmektedirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html