Genç Kızlarda İtici Duran Moda Hataları

Genç Kızlarda İtici Duran Moda Hataları
24 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 2.009 kez okundu.

Genç Kızlarda itici  Duran Moda Hataları

Genç  kızlar da her kadın gibi kıyafetleri içinde güzel, çekici ve hoş görünmeyi ister. Ama bazen güzel olmak isterken öyle bariz hatalar yapıyorlar ki değinilmeyecek gibi değil!

paris-sokak-modası-iticidir

Aşırı Dekolte
Genç kızların kadınsı çizgilere karşı ilgisi aslında ergenlik dönemlerinden başlıyor. Genç kızlar, çekici olmanın kadınsı görünmeye indirgendiği bir anlayışı ilk fırsatta kıyafetlerine yansıtmaya başlıyorlar. Bunun izleri kendini en çok gecelerde belli ediyor. Aşırı dekolte, kalp dekolteli, straplez, ince askılı kadınsı kıyafetler içinde genç kızlar, olduklarından daha yaşlı ve ağır duruyorlar.

Mekana Göre Kıyafet Seçememe
Modaya ayak uydurmaktan daha önemli olan bir şey varsa şüphesiz hangi mekanda ne giyeceğini  bilmektir. Gecelere spor ayakkabının, sokak modasında dekolteli drape ya da ipek bluzların uyumlu olduğunu kim söyleyebilir ki! Aynı şekilde bir ilk buluşmaya genç kızları  zarif gösterecek şık, hafif döklümlü bir bluz ve skinny Jean, topuklu ayakkabılarla gitmek varken, pikniğe gider gibi polo tişörtlerle gidilmemelidir.

Bedene Uygun Kıyafet Seçememek
Kıyafetler içinde alımlı ve zarif görünmek en pahalı, lüks kıyafetleri giymekle değil; beden stilinize ve tarzınıza uygun kıyafetleri kendinize yakıştırabilmekle olur. Bu  sebeple genç kızlar, kendilerine has bir stil ya da tarz oluşturmaya bedenlerini tanıyarak başlamalıdır.

Abartılı Aksesuarlar
Genç kızlar üç konuda abartıya kaçtığı anda itici görünüyorlar; dekolte, makyaj ve aksesuar. İnce fizikli, narin yapılı genç hanımlar üzerinde abartılı aksesuarlar, bir iki  beden büyük elbise giymekle aynı etkiyi yapıyor. Ayrıca tarz olacağım diye çok fazla ve dikkat çekici takıların kullanılması da kombinleri kalabalıklaştırarak genç kızları basit gösteriyor. Kombinlerde olabildiğince sade ama şık olmak, abartıdan uzak durmakla mümkün.

Aşırı Makyaj ve İncecik Kaşlar
Genç kızların yaptığı en bariz hatalardan birisi de aşırı makyaj!  Üstelik bu hata, kendini daha çok özel görüşme ya da buluşmalarda ele verip; oldukça itici duruyor. Artık kesinlikle her genç kızın bilmesi gerekir; aşırı bir makyaj erkeklerin dünyasında son derece iticidir.
İncecik kaşlara gelince, unutulmaması gereken bir şey var; kaşlarınızı ne kadar erken ve ne kadar çok alırsanız ileriki yaşlarda o kadar zor başa çıkarsınız.  Aslında en güzeli doğal kaş yapısına sadık kalmak. İlle de kaşarınızı inceltmek istiyorsanız, fazla görünen noktalara çok az dokunmanız bile yeterlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html