Genç Gösterecek Makyaj Hileleri

Genç Gösterecek Makyaj Hileleri
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 889 kez okundu.

Genç Gösterecek Makyaj Hileleri

Genç Gösterecek Makyaj Tüyoları

Makyaj yapmanın genel amacı kusurları gizlemek ve daha güzel görünmek olduğuna göre olduğunuzdan daha genç görünmek için de makyaj sanatının inceliklerinden yararlanabilirsiniz. Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan çizgileri birkaç makyaj hilesi ile saklamak ve daha genç görünmek için harika makyaj tüyoları karşınızda. Hemen herkesin sahip olabileceği makyaj malzemeleriyle kolay bir şekilde yapılabilecek ufak hileler dışarı çıkarken kusursuz görünmenizi sağlayabilir.

İlk olarak yüz ifadesini büyük ölçüde etkileyen ve yaşa bağlı değişim gösteren kaşlarla ilgilenmelisiniz. Yaş aldıkça düşük bir görünüm sergileyen kaşlar, siz öyle olmasanız bile sizi daha yorgun ve mutsuz gösterir. Bunun önüne geçmek için yapılacak en iyi şey kaş kemiğinize yani kaşlarınızın hemen altına teninizden bir ton açık bir kapatıcı uygulamaktır. Sürdüğünüz kapatıcıyı hafif dokunuşlarla dağıtarak daha kalkık ve canlı kaşlar elde edebilirsiniz. Gelelim çizgilere.

Burun kenarlarından başlayarak dudak kenarlarına uzanan çizgiler özellikle gülerken ortaya çıkar ve zamanla kalıcı hale gelir. Bu çizgilerin görünümünü en aza indirmek için yine cildinizden bir ton açık kapatıcıyı kullanabilirsiniz. Kapatıcıyı yüzünüze boca etmek yerine çizginizin üzerine hafifçe uygulayın ve nemli makyaj süngerinizi kullanarak tampon hareketlerle cildinize yayın. Yine yüze mutsuz bir ifade kazandıran sarkan dudak kenarlarını daha canlı göstermek için kapatıcınızı kullanabilirsiniz. Dudak kenarlarınıza sürdüğünüz açık renkteki kapatıcı ya da aydınlatıcınızı makyaj süngerinizle dağıtarak ifadenizi yumuşatabilirsiniz.

Birçok kadının takıntılı olduğu ve aynada görmekten hoşlanmadığı kaz ayakları da makyaj hilesiyle gizlenebilecek çizgilerden biri. Yaşı ele veren en düşman çizgilerden biri olan kaz ayaklarını kesinlikle ama kesinlikle fondöten ile kapatmaya çalışmayın. Bu ürünün kırışıklıklarınıza dolarak daha da derin görünmesine sebep olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bunun yerine ışıltılı bir pudra ya da aydınlatıcınızı kullanarak hafif dokunuşlarla kapatmalısınız. Böylece kaz ayaklarınızın görünümü daha hafifleyecektir.

Yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan bir diğer güzellik düşmanı gıdıları gizlemek için yine makyaj malzemelerinden faydalanmak mümkün. Gölge tekniği ile gıdınızı harika bir şekilde gizleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çene altınıza bronz ve mat özellikli bir pudrayı uygulamak. Böylece yarattığınız gölge görünümüyle gıdınızı gizlemiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html