Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır
7 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 789 kez okundu.

Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

 

Gece-Makyajı-Nasıl-Yapılmalıdır

Gece için kıyafet seçimi tamamlanmış, oje ve ayakkabı uygunluğu yanında saçlarda hazırlandıktan sonra en son kısım olan makyaj, bu kombineyi tamamlayıcı olarak kendini gösterir. Gece gidilecek yere alımlı ve güzel bir şekilde gitmek, bütün kadınların hayallerini her zaman süslemektedir. Ancak, gündüz yapılan makyaj gibi, gece makyajı biraz daha değişkenlik gösterebilmektedir. Gece yapılan makyajda, biraz daha cesur olmak gerekir. Uygun kombine için, uygun renkleri ve şekilleri yüzün her kademesinde tamamlayıcı olarak kullanmak gerekir.

Bu makalemizde gece makyajı nasıl yapılır? Sorusuna uygun cevaplar vermeye çalışacağız. Gözde, yanakta, burun ve kaş gibi bölgelerde gece makyajı kısmen nasıl uygulanmalıdır? Açıklayıcı ve doyurucu cevaplar sizleri bekliyor. “İddialı makyaj” denildiğinde gece yapılan makyajı düşünebiliriz. Her şey den önce cildin makyaj öncesi temizlenmesi en uygun başlangıçtır. Hatta zamanınız yetiyorsa, bir gün önceden cildin dinlendirilmesi de en uygunudur. Göz makyajında farın uygun biçimde sürülmesi, daha dikkat çekici bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olur. Yani göz kapağının tamamı boyanabilir. Göz makyajının biraz daha koyu yapılması, gece makyajı için uygun olanıdır. Ancak bu uygulamayı dikkatli yapmak gerekir, şöyle ki abartılı ve şık bir makyaj yapmak isterken, komik bir görünümde olabilir. Bu yıl yine, dumanlı göz makyajı revaçta gibi. Seksi ve buğulu bir bakış için, göz makyajı dumanlı yapılabilir. Gece makyajının en büyük ip ucu, biraz cesaret ve yaratıcılık olabilir.

Gece makyajının en güzel görünecek ve dikkat çekecek tarafı ise ışıltılı olmasıdır. Tende, gözlerde, dudaklarda ve kaşlarda yapılacak uygun makyaj ile kıyafet tamamlandığında, göz alıcı bir güzelliğe kavuşulabilir. Bunun için far seçiminde ışıltılı yani, simli ve renkli olan kullanılmalıdır. Yada zarif makyaj taşlarından da yararlanabilirsiniz. Sonuç olarak, gece makyajı, ilgili organizasyona uygun biçimde yapıldığında güzel bir görünüm sergiler. Bunun için, far, eyelenir, pudra, kapatıcı, ruj, allık, rimel ve kaş kalemi gibi malzemelerin sırasınca, doğru ve biraz da ha koyu biçimi ile kullanılması, yüzünüzü daha çok ortaya çıkaracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html