Far Sürme Teknikleri

Far Sürme Teknikleri
10 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.022 kez okundu.

Far Sürme Teknikleri

Etkileyici bakışlar için göz kapağına uygulanan far birçok kişi için zor ve uğraştırıcı gözükür. Oysa ki doğru teknikler kullanıldığında harika göz makyajlarına imza atabilirsiniz. Her ne kadar küçük bir alan olan göz kapağına makyaj yapmak zor gibi görünse de vereceğimiz harika tüyolarla bin bir çeşit far uygulaması yapabileceksiniz.

Far uygulamasını en iyi şekilde yapabilmek için doğru fırçalara sahip olmak oldukça önemli. İnce, orta veya kalın fırçalar göz kapağınızın farklı bölgelerine far uygulamak için gereklidir. Bu fırçaların yanı sıra iyi bir karıştırma fırçası da işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Çünkü kusursuz bir far uygulamasının sırrı renkleri iyi karıştırmakta yatıyor. Kullandığınız fırçaların temizliğini düzenli olarak yapmanız da hem sağlıklı hem de daha iyi bir göz makyajı için gerekli bir işlem. Bunun yanı sıra likit farları parmak uçlarınızı kullanarak da uygulayabilirsiniz.

Farınızın kalıcılığını sağlamak için far bazı kullanabilirsiniz. Far bazları tüm göz kapağına uygulanır ve hem renklerin daha canlı gözükmesine hem de gün boyunca farınızın uçmasını önlemeye yardımcı olur. Eğer süreceğiniz renklerin çok daha canlı gözükmesini istiyorsanız bazdan sonra krem, kırık beyaz gibi açık renklerde bir farı göz kapağınıza uygulayabilirsiniz. Birçok kişi göz makyajından önce ten makyajını yapmayı tercih eder. Eğer far uygulayacaksanız ten makyajınızı daha sonraya bırakmanız yerinde bir tercih olacaktır. Çünkü tozutan far göz altlarınıza dökülür ve bunu temizlerken önceden yapmış olduğunuz ten makyajınızın kaybolmasına sebep olursunuz.

Far renklerini seçerken göz renginize dikkat etmeniz son derece önemli. Örneğin yeşil gözlülere mürdüm, mavi gözlülere toprak, kahve gözlülere ise ışıltılı renkler yakışır. Eğer göz makyajınızda koyu renk farları kullanmak istiyorsanız süreceğiniz farı kaş kemiğinizden ve göz pınarlarınızdan uzak tutmalısınız. Bu bölgeler daha açık renk farlarla çok daha iyi görünür. Birkaç renk kullanacağınız göz makyajında en açık rengi tüm göz kapağınıza, orta tondaki rengi göz kapağınızın tam ortasına, koyu rengi ise gözünüzün bitiş noktasına sürmelisiniz. Daha sonra karıştırma fırçasıyla renkleri birbirine karıştırarak hoş bir renk geçişi elde edebilirsiniz.

Far Sürme Tekniği Resimleri.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yeni nesil bellona mobilya, istikbal mobilya modelleri Sayfa başına git
http://www.beyzaca.com/kneel/index.html